Uroczystość Objawienia Pańskiego

6.01.2019

Mędrcy? Magowie? Królowie? Spór o ich istnienie i liczbę; to detale. Istotą jest pytanie o odwagę: Czy stać nas na to, by tak jak oni pragnąć widzieć szerzej i wyruszyć w drogę? A może jesteśmy jak Herod skoncentrowani na sobie i nie dostrzegamy dziejących się obok ważnych spraw, które wydają się nam zbyt małe i liche, by stać się przedmiotem naszego zainteresowania? No chyba że zagrażają tak ciężko wypracowanemu przez nas obrazowi świata… Bóg objawia się tym, którzy mają w sobie pasję poszukiwania Go, którzy potrafią zostawić siebie i być darem dla innych.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 2. Dzisiaj zapraszamy na VI Bydgoski Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 3. Plan Kolędy na najbliższy tydzień: w poniedziałek 7 stycznia od godz. 15.30 Hrubieszowska (od nr początkowych) a następnie ul. Czorsztyńska (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Czorsztyńska (od nr końcowych) – 2 ksiądz; we wtorek 8 stycznia od godz. 15.30 – ul. Krzywa (od nr początkowych), następnie ul. Podnóże (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul Podnóże (od nr końcowych) – 2 ksiądz; w środę 9 stycznia od godz. 15.30 – ul. Malinowa (od nr końcowych), następnie ul. Kokosowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Białobłocka (od nr początkowych) – 2 ksiądz; w czwartek 10 stycznia od godz. 15.30 ul. Jagodowa (od nr końcowych), a następnie ul. Poziomkowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Truskawkowa (od nr początkowych) następnie ul. Czereśniowa (od nr końcowych) i ul. Brzoskwiniowa (od nr końcowych) – 2 ksiądz; w piątek 11 stycznia od godz. 15.30 ulPaprocia (od nr początkowych), następnie ul. Bluszczowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Bluszczowa (od nr końcowych) – 2 ksiądz; w sobotę 12 stycznia od godz. 13.30 ul. Jeżynowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Jeżynowa (od nr końcowych), następnie ul. Borówkowa (od nr końcowych) – 2 ksiądz; w poniedziałek 14 stycznia od godz. 15.30 ul. Szczytowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Makowa (od nr początkowych) – 2 ksiądz.
 4. W związku z Kolędą Msze św. od poniedziałku do piątku odprawiamy tylko rano o godz. 7.30; w sobotę bez zmian o godz. 7.30 i 18.30.
 5. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałek do piątku tylko przed południem.
 6. W przyszłą niedzielę, podobnie jak w ubiegłym roku, po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszą kolędnicy misyjni aby zbierać datki dla dzieci w Afryce: w  Rwandzie i w Burundii. Prosimy o przebranie się dzieci w stroje np. pastuszków, aniołków, króli itp. Kolędnicy będą kolędować pod opieką Sióstr ulicami: Spacerowa, Tczewska, Kartuzka, Głogowska. Zachęcamy do otwarcia swoich serc na potrzeby ubogich w krajach misyjnych. Rodziców prosimy o zabranie dzieci o godz. 15.00 sprzed Kościoła, gdzie będzie zakończenie kolędowania.
 7. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Akcji Katolickiej, Wspólnoty Domowego Kościoła i Odnowy w Duchu Świętym dzisiaj o godz. 15.30 w sali parafialnej (spotkanie opłatkowe),
 • Rady Diecezjalnej Akcji Katolicki w sobotę o godz. 9.00 (w spotkaniu uczestniczy Ks. Biskup Jan Tyrawa),
 • IV Kręgu Domowego Kościoła w sobotę o godz. 9.00,
 • Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w kościele,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9,00.
 1. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 2. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Piotra Wieckiego oraz śp. Marię Mikołajczak.

Plok PDF do pobrania: Uroczystość Objawienia Pańskiego