Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8.12.2019

Maryja Niepokalana, najczystsza Dziewica jaśniejąca świętością, jest wizerunkiem Kościoła, który kiedyś cały będzie święty i nieskalany przed Bożym obliczem. Oddając Jej cześć, wielbimy Boga, który mocą zasług przewidzianej śmierci Jezusa zachował Ją od grzechu, oraz wyznajemy wiarę w to, że także my, grzeszni, staniemy się czyści dzięki tej samej ofierze krzyża. Chwała Maryi jest znakiem, że Bóg naprawdę jest w stanie przemienić serce każdego człowieka, który, jak Ona przy Zwiastowaniu, zechce wypowiedzieć Mu swoje: Tak.

W drugą niedzielę miesiąca naszą wdzięczną modlitwą otoczmy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W kruchcie można zaopatrywać się w świece wigilijne i opłatki. Cena małej świecy 6 zł, dużej 15 zł. Ofiary składane przy okazji odbierania opłatków przeznaczamy na świąteczny wystrój naszej świątyni.
 2. Dzisiaj zbierane są składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, w szczególności dzieci i młodzież. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Prosimy zwrócić uwagę na to, że w te dni nie ma Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Dzisiaj zbierane są do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 5. Od dzisiaj wystawione są w naszym kościele kosze na żywność o długim terminie ważności oraz środki czystości, które w paczkach świątecznych przekażemy potrzebującym.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierane będą do puszek świąteczne ofiary na rzecz ubogich.
 7. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się od przyszłej niedzieli. Poprowadzi je dla nas Ojciec Laurencjusz Żezicki, Paulin z Ukrainy. W najbliższych dniach trafią do skrzynek pocztowych ulotki m.in. z programem rekolekcji.
 8. Spowiedź św. adwentowa w naszym kościele odbędzie się we wtorek 17 grudnia, natomiast w sąsiedniej parafii pw. Bł. Michała Kozala w czwartek 19 grudnia. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy w piątek 20 grudnia po porannej Mszy św.. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 9. Dzieci biorące udział w Jasełkach zapraszamy na próbę, która odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 10. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • Rejonowego Kręgu Domowego Kościoła w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę na wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 17.00,
 • II Kręgu Domowego Kościoła w sobotę o godz. 19.30.
 1. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym odeszła z tego świata śp. Alicja Rudzińska. Jej pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w poniedziałek o godz. 12.00 w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

PLAN REKLEKCJI ADWENTOWYCH-2019