Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

26.11.2023

To mówi Pan Bóg: „Oto Ja sam będę szukał moich owiec i będę miał o nie pieczę. Jak pasterz dokonuje przeglądu swojej trzody, wtedy gdy znajdzie się wśród rozproszonych owiec, tak Ja dokonam przeglądu moich owiec i uwolnię je ze wszystkich miejsc, dokąd się rozproszyły w dni ciemne i mroczne. Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam będę je układał na legowisko, mówi Pan Bóg. Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie”. Do was zaś, owce moje, to mówi Pan Bóg: „Oto Ja osądzę poszczególne owce, barany i kozły”. (Ez 34,11–12.15–17)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która wraz z rozpoczynającym się tygodniem, kończy obecny rok liturgiczny. Jest ona zarazem świętem patronalnym Służby Liturgicznej i Akcji Katolickiej. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w 9 rocznicę powołania do istnienia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, działającego przy naszej Parafii. Nasze coroczne ofiary, na działalność statutową Akcji Katolickiej, zbierać będziemy do puszek za tydzień, czyli w I Niedzielę Adwentu.
 2. Panu dr. Markowi Przywartemu dziękujemy za zorganizowanie koncertu ku uczczeniu naszych zmarłych Organistów: śp. Zenona Myśliwca oraz śp. Doroty Specht.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie, którego tematem będzie Miłosierdzie we współczesnym świeckie. Odbędzie się ono w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Prelekcję poprowadzi Sławomir Bar CM, który jest proboszczem Bazyliki pw. Św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy.
 4. Spotkanie II Kręgu Domowego Kościoła dzisiaj o godz. 16.00.
 5. Spotkanie V Kręgu Domowego Kościoła w czwartek o godz. 19.00.
 6. Przypominamy o próbach chóru. Oprócz dotychczas śpiewających chórzystów zapraszamy wszystkich chętnych na próby w czwartki o godz. 19.30 w sali w domu parafialnym.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po rannej Mszy św. udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi dla dzieci, kandydatów do bierzmowania oraz pozostałej młodzieży i dorosłych w piątek od godz. 17.30 do 18.30.
 8. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano o godz. 7.00 nabożeństwem Bractwa Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Prosimy o zapisy.
 9. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym. Zapraszamy także dziewczynki, które chcą dołączyć do grupy.
 10. W ramach przygotowań do godnego przeżycia uroczystości I Komunii Świętej zapraszamy dzieci z klas II szkoły podstawowej, na katechezę w sali w domu parafialnym, która odbędzie się w przyszłą sobotę, 2 grudnia, o godz. 11.00.
 11. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w języku łacińskim (w rycie posoborowym), która wprowadzi nas w nowy rok liturgiczny. Będzie ona sprawowana w naszym kościele, w przyszłą sobotę, 2 grudnia o godz. 17.00. W czasie liturgii usłyszymy śpiew gregoriański w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Studentów Muzyki Kościelnej na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
 12. Podobnie jak w zeszłym roku, w zakrystii można nabyć Adwentownik (kalendarzyk dla dzieci na czas Adwentu), który pomoże całej rodzinie w przygotowaniu się na Święta Bożego Narodzenia. Koszt 22 zł.
 13. Od poniedziałku w Biurze Parafialnym, a od przyszłej niedzieli w kruchcie kościoła, można zaopatrywać się w świece wigilijne. Cena małej świecy 10 zł; dużej 20 zł.
 14. W przyszłą niedzielę będziemy święcić i rozdawać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na świąteczny wystrój naszej świątyni.
 15. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, w szczególności dzieci, kandydatów do bierzmowania i pozostałą młodzież. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Prosimy zwrócić uwagę na to, że w te dni nie ma Mszy św. o godz. 18.30!
 16. W drugą niedzielę adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe dla naszej Parafii. Poprowadzi je dla nas Karmelita, Ojciec Przemysław Pliszczyński. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
 17. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 18. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku przed południem od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 19. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 20. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 21. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata