Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20.11.2022

Gdy ukrzyżowano Jezusa, lud stał i patrzył. Lecz członkowie Wysokiej Rady drwiąco mówili: „Innych wybawiał, niechże teraz siebie wybawi, jeśli On jest Mesjaszem, Wybrańcem Bożym”. Szydzili z Niego i żołnierze; podchodzili do Niego i podawali Mu ocet, mówiąc: „Jeśli Ty jesteś królem żydowskim, wybaw sam siebie”. Był także nad Nim napis w języku greckim, łacińskim i hebrajskim: „To jest król żydowski”. Jeden ze złoczyńców, których tam powieszono, urągał Mu: „Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas”. Lecz drugi, karcąc go, rzekł: „Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił”. I dodał: „Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa”. Jezus mu odpowiedział: „Zaprawdę powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju”. (Łk 23,35-43)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Przed tygodniem obchodziliśmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym gościmy dzisiaj w naszej Parafii Ojca Waldemara Pawelca, pallotyna, który pracuje na dotkniętej wojną Ukrainie (w Kijowie). Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na pomoc Kościołowi na Ukrainie.
 2. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która wraz z rozpoczynającym się tygodniem, kończy obecny rok liturgiczny. Jest ona zarazem świętem patronalnym Służby Liturgicznej i Akcji Katolickiej. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna w 8 rocznicę powołania do istnienia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, działającego przy naszej Parafii.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na cele statutowe Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej i naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 4. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty oraz Parafialnego Koła Radia Maryja w najbliższy poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 5. Spotkanie V Kręgu Domowego Kościoła w czwartek o godz. 18.00.
 6. Siostra Gabriela zaprasza na spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w domu parafialnym.
 7. Czuwanie Szkoły Maryi w przyszłą sobotę po wieczornej Mszy św.
 8. W przyszłą niedzielę 27 listopada odbędzie się w naszej Parafii niedziela świadectw. Małżeństwa należące do Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie podczas każdej Mszy Św. będą dawały świadectwo o swoim życiu z Chrystusem. Katechezy podczas niedzielnych Mszy Św. będzie głosił Karol Rawicz-Kostro.
 9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie – prelekcję w ostatni poniedziałek miesiąca tj. 28.11.2022 r. po wieczornej Mszy świętej do salki parafialnej. Prelekcję wygłosi Pani mgr Helena Dobaczewska-Skonieczka, poetka, eseistka, wieloletnia animatorka kultury, członkini Związku Literatów Polskich i wieloletnia instruktorka ZHP, wyróżniona przez Ks. Bp. Krzysztofa Włodarczyka medalem-statuetką: Twórca kultury 2022 w ramach 41 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Temat prelekcji będzie: Twórczy wkład w kulturę chrześcijańską.
 10. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu w poniedziałek do piątku przed południem od godz. 10.00 do 12.00 oraz w czwartek od 17.00 do 18.00.
 11. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary.
 13. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 14. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 15. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata