XVIII Niedziela Zwykła

31.07.2016

Podczas Mszy świętej gromadzimy się wokół ołtarza, świadomi największego skarbu, jaki otrzymaliśmy od Boga. Właściwa hierarchia wartości porządkuje nasze odniesienia do świata oraz rzeczywistości nadprzyrodzonej. Warto posłuchać św. Pawła i „przyoblec się w nowego człowieka”, oświeconego mądrością płynącą z Ewangelii oraz karmiącego się pokarmem duchowym. Pan zawczasu napomina swoich słuchaczy: „Uważajcie i strzeżcie się chciwości”. Zabiegajmy więc o te bogactwa, które są zadatkiem życia wiecznego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Wakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele: w niedziele godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.30, w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.30, natomiast w soboty godz. 7.30 i 18.30.
  2. W najbliższy czwartek, który jest pierwszym czwartkiem miesiąca, IV Krąg Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz nowych powołań do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej.
  3. W najbliższy piątek, tj. pierwszy piątek miesiąca, około godz. 9.00 udamy się do chorych. Po południu od godz. 17.45 okazja do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Natomiast bezpośrednio po Mszy św., którą w tym dniu odprawimy o godz. 18.30, rozpocznie się w naszym kościele kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich i naszej Ojczyzny. Na stoliku w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Osoby chętne do podjęcia czuwania w poszczególnych godzinach proszone są o wpisanie się na listę. Całonocne czuwanie zakończymy około godz. 7.10, odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  4. W sobotę 6 sierpnia w liturgii obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Po porannej Mszy św. zapraszamy członków Bractwa Świętego Szkaplerza  i wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP na nabożeństwo w pierwszą sobotę miesiąca.
  5. Caritas Diecezji Bydgoskiej rozprowadza cegiełki „Z u śmiechem do szkoły”, z których dochód przeznaczony jest dla ubogich dzieci, jako wsparcie w zakupie przyborów szkolnych. Cegiełki o nominałach 1, 2 i 5 zł można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  6. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św. w Biurze Parafialnym.
  7. Dziękujemy za składane ofiary i za każde okazywane dobro oraz życzliwość.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
  9. Bożemu Miłosierdziu polećmy teraz zmarłych parafian, sympatyków naszego kościoła i wszystkich bliskich naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania – XVIII Niedziela Zwykła