Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

27.12.2020

Symeon zaś błogosławił ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: «Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą – a Twoją duszę miecz przeniknie – aby na jaw wyszły zamysły serc wielu».  (Łk 2, 34-35)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Przypominamy, że każdego dnia, obowiązuje limit uczestniczących we Mszy św. – w naszym kościele to 36 osób i osoby zaangażowane w liturgię. Bardzo prosimy o zrozumienie i stosowanie się do tego wymogu służb sanitarnych.
  2. Zbliżającą się Kolędę, w trwającym czasie pandemii zastąpimy spotkaniami w kościele na wieczornych „kolędowych” Mszach św. Odbywać się będą one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Msze św. sprawowane będą w intencji Parafian z poszczególnych ulic z naszej Parafii. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą ogarniać będziemy obecnych, a także te osoby, które z różnych względów, nie będą uczestniczyć w modlitewnych spotkaniach (są one okazją, a nie obowiązkiem). Program Mszy św. został wydrukowany na kolorowych kartach, odróżniających je od ogłoszeń. Podobnie jak ogłoszenia wyłożony jest on w kruchcie na stoliku. Bardzo prosimy o zabranie go wraz z ogłoszeniami do swoich domów i do swoich sąsiadów. Początek „kolędowych” Mszy św. od najbliższego poniedziałku. List do Parafian i plan Mszy św. kolędowych w2021
  3. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00, podziękujemy Panu Bogu za mijający rok.
  4. W piątek wkraczamy w Nowy Rok. Jest to zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu nie obowiązuje post.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano o godz. 7.00 pierwszosobotnim nabożeństwem Bractw Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni w konkretnej godzinie czuwania. Osób adorujących potrzeba znacznie więcej niż zwykle i dlatego bardzo prosimy, by zapisywały się one na konkretną godzinię nocnego czuwania. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w adoracji w dowolnej porze.
  6. Biuro Parafialne ze względu na chorobę wszystkich jego pracowników będzie zamknięte aż do 7. stycznia 2021 roku!!!
  7. Dziękujemy za złożone ofiary.
  8. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
  10. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. Ostatnio Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Haliny i Ryszarda Polasika, których pogrzeb rozpocznie się 30. grudnia, o godz.11.00, Mszą św. w naszym kościele. Po Mszy św. dalsze ceremonie pogrzebowe na naszym cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Świętej Rodziny

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 36 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą (1,5 metra); dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..