Rocznica poświęcenia własnego kościoła

30.10.2016

Ziarnko piasku nie jest zbyt małe ani poranna rosa zbyt ulotna, żeby nie mogły zachwycić i rozradować Boga. Ta radość Boga jest Jego królowaniem – roztaczającym się wszędzie, gdzie jesteśmy. Choćbyśmy nie wierzyli, bo nasze są serca zbyt ciasne, zapał łatwo gasnący i pamięć o grzechach niebezpiecznie uciska. Właśnie to Boże królowanie głosili Apostołowie. Królestwo Bożego zachwytu nad stworzeniem, nade mną. Nic dziwnego, że ta prawda leczy wszelkie choroby.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Witamy dzisiaj w naszej Parafii Katarzynę Chęsy, świecką misjonarkę z Karagandy, która daje dla nas świadectwo o swojej misjonarskiej pracy, a po wszystkich Mszach św. zbiera datki oraz rozprowadza płytę z jej nagraniami, która jest cegiełką na jej misję w Kazachstanie. Będzie też okazja wysłuchania krótkiego koncertu z utworami Anny German.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dzisiaj o godz. 17.00 oraz jutro o godz. 18.00.
 3. We wtorek 1 listopada obchodzimy w liturgii Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym w intencji wszystkich zmarłych Parafian i wszystkich spoczywających na cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 14.30.
 4. Bardzo prosimy lektorów, kandydatów na lektorów, szafarzy oraz pozostałych panów o pomoc w przeprowadzeniu składki w czasie Mszy św. na cmentarzu. Zebrane pieniądze, jak co roku, przeznaczamy na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej.
 5. W środę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. O godz. 18.00 Wymienianki.
 6. W kruchcie na stoliku zostały wyłożone kartki na Wymienianki, na których czytelnie wypisujemy (w mianowniku) imiona zmarłych, za których modlić będziemy się na różańcu od 2 do 8 listopada (w dni powszednie o godz. 18.00; w niedzielę o godz. 17.00). Wypełnione karty składamy w Biurze Parafialnym uzgadniając przy okazji termin modlitwy za zmarłych.
 7. Uprzejmie prosimy o uporządkowanie spraw związanych z przedłużeniem ważności miejsc na naszym cmentarzu. Po upływie 20 lat grób może być użyty do ponownego pochówku.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek w czasie Mszy św. i następującej po niej adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy się modlić w intencji kapłanów oraz nowych, licznych i świętych powołań do służby Bożej w kapłaństwie, zakonie i na misjach. Na modlitewne czuwanie zaprasza II Krąg Domowego Kościoła.  W piątek po porannej Mszy św. udamy się z posługą do chorych. Po południu od godz. 17.00 do 18.00 okazja do spowiedzi dla dzieci, kandydatów do bierzmowania, pozostałej młodzieży i dorosłych.
 9. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. przyjętym pierwszopiątkowym zwyczajem rozpocznie się całonocna adoracja przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Nasze czuwanie zakończymy w sobotę rano około godz. 7.10 śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby, które chcą wziąć udział w adoracji prosimy o zapisy.
 10. W przyszłą niedzielę Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego mieszkające w naszej Parafii podzielą się świadectwem o misyjnej działalności swojego zgromadzenia. Po Mszach św. będzie okazja uczczenia relikwii błogosławionej Matki Józefy, współzałożycielki zgromadzenia.
 11. Zapraszamy na Akademicką Drogę Krzyżową w Dolinie Śmierci. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. (Plik PDF do pobrania – Plakat 1)
 12. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej zaprasza na Mszę św. w intencji zmarłych nauczycieli. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. (Plik PDF do pobrania – Plakat 2)
 13. W gablocie wywieszono program XXXV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy.
 14. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę po porannej Mszy św.,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej,
 • Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. Intencje Mszy św. przyjmujemy także w niedziele po Mszach św.
 2. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszły z tego świata śp. Helena Romanowska i śp. Irena Talaga.

Plik PDF do pobrania : Rocznica poświęcenia własnego kościoła