Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

24.05.2020

 

Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: „Panem jest Jezus”. 

(1 Kor 12, 3b)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Biskup Jan Tyrawa, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej, odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Jednocześnie zostaje utrzymana dyspensa dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.
 2. Od wczoraj w czasie Mszy św. nie ma limitu osób. Uczestniczący we Mszy św., jeżeli nie ma ku temu przeciwskazań, powinni mieć założone na twarzy maseczki, szale, chusty, lub przyłbice. Zasłonę z twarzy należy zdjąć tylko – z zachowaniem wszelkich zasad higieny – na moment przyjęcia Komunii Świętej.
 3. W przyszłą niedzielę 7 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 9.00, Siostra Łucja wraz ze wspólnotą Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego, dziękować będzie Panu Bogu, za 50 lat ślubów zakonnych.
 4. Od przyszłej niedzieli, w naszym kościele nie będzie już odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele: w niedziele po Mszy św. o godz. 17.30; w tygodniu – od poniedziałku do soboty – po Mszy św. o godz. 18.30.
 6. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają w piątek na godz. 17.00 do  swego ogrodu przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwo czerwcowe.
 7. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. w łączności z nabożeństwem czerwcowym, będziemy się modlić o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele. W piątek po porannej Mszy św. kapłani udadzą się do chorych, którzy zostaną zgłoszeni w Biurze Parafialnym (najlepiej telefonicznie). Po południu okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30 (w kościele). Po wieczornej Mszy św. nabożeństwem czerwcowym rozpoczniemy kolejną, całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy wraz z Bractwem Świętego Szkaplerza w sobotę o godz. 7.00 pierwszosobotnim nabożeństwem. Prosimy bardzo o zapisywanie się na wybrane godziny nocnego czuwania. Lista wyłożona jest w kruchcie.
 9. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu i do sąsiadów.

Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są także na stronie internetowej:

www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/.

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na apel o materialną pomoc dla naszej Parafii i złożyli ofiary na tacę w kościele, do skarbony pod chórem, przekazując ofiarę w Biurze Parafialnym, czy bezpośrednio ks. proboszczowi lub przelewając pieniądze na konto parafialne. Bóg zapłać! Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”). Powoli zmierza ku końcowi remont publicznych ubikacji w domu parafialnym. Prace zostały rozpoczęte przed wybuchem pandemii koronawirusa i trzeba je teraz dokończyć. Całkowity koszt tej inwestycji nie powinien przekroczyć 30 tys. złotych. Z dotychczasowej jednej, dwu kabinowej łazienki, powstaną dwie dwukabinowe – jedna z wejściem od zewnętrz budynku parafialnego i druga z wejściem przy sali parafialnej.
 2. Wznawiamy próby chóru. Najbliższa w czwartek o godz. 19.15.
 3. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik na czerwiec.
 4. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych bliskich zmarłych. W minionym tygodniu odszedł z tego świata śp. Kazimierz Lewandowski. Jego pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego