Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

28.05.2023

Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! (J 20, 21)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00, druga grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Chrystusa w Komunii Świętej.Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30!W BIAŁYM TYGODNIU (od poniedziałku do piątku) dzieci z obydwu grup przychodzą na Msze św. na godz. 18.30. Natomiast w sobotę udają się na pielgrzymkę do Górki Klasztornej.
 2. Spotkanie IV Kręgu Domowego Kościoła dzisiaj o godz. 14.00.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 18.30.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszym kościele: dzisiaj o godz. 17.00, od poniedziałku do środy po wieczornych Mszach św.; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – od poniedziałku do środy o godz. 17.00.
 5. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy po wieczornych Mszach św. w kościele; u Sióstr w piątki o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się czas, w którym należy spełnić obowiązek wynikający z trzeciego przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.
 7. Rocznica ubiegłorocznej I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 4 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 10.30. Spotkanie dzieci rocznicowych w piątek o godz. 16.30; spowiedź św. o godz. 17.30.
 8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiejzaprasza na prelekcję, która odbędzie się w najbliższy wtorek, 30 maja, po wieczornej Mszy św. Tematem spotkania będzie: Kościół w czasach misyjnych. Prelekcje poprowadzi Ks. Piotr Wachowski, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Bydgoskiej.
 9. W najbliższy czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. V Krąg Domowego Kościoła zaprasza na nabożeństwo czerwcowe w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek po porannej Mszy św. udamy się do wcześniej zgłoszonych chorych. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano o godz. 7.00 nabożeństwem Bractwa Świętego Szkaplerza. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament w konkretnej godzinie czuwania, mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni, dlatego bardzo prosimy, by zapisywały się one na konkretną godzinę nocnego czuwania. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w adoracji w dowolnej porze.
 11. Spotkanie Marianek i Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10.00 w sali w budynku parafialnym.
 12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiejzaprasza, w dniu 17 czerwca, do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Koszt 120 zł, obejmuje przejazd autokarem oraz ubezpieczenie. Zapisy w Biurze Parafialnym do 14 czerwca.
 13. Siostra Gabriela zaprasza na Rekolekcje dla dziewcząt (od 14 roku życia) w Zakopanem w dniach od 30 lipca do 4 sierpnia br.
 14. Tegoroczna procesja Bożego Ciała podobnie, jak w latach przed pandemią, zorganizowana będzie wspólne z Parafią pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika i przejdzie od naszego kościoła ulicami: Spacerową, Tczewską i Nakielską, do kościoła pw. Bł. Michała Kozala. Procesja poprzedzona zostanie Mszą św. o godz. 10.30 w naszym kościele. Nie będzie Mszy św. w naszym kościele o godz. 12.00! Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Bł. Michała Kozala dla tych uczestników procesji, którzy wcześniej nie spełnili obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
 15. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać!
 16. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 17. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo w czwartek od 17.00 do 18.00.
 18. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 19. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik na czerwiec.
 20. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ostatnim czasie Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Zdzisława Kordusa i śp. Ewę Kaźmierczak, której pogrzeb rozpocznie się w najbliższy czwartek, Mszą św. o godz. 12.00 na naszym cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego