Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24.05.2020

Pana Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest.

(1 P 3, 15)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj o godz. 9.00 dziękować będziemy Panu Bogu za 61 lat posługi kapłańskiej Ks. Kanonika Kazimierza Drapały.
 2. Od dzisiaj w czasie Mszy św. w naszym kościele, może uczestniczyć 54 osób (nie licząc kapłana i obsługi liturgii). Uczestniczący we Mszy św. – w założonych na twarzy maseczkach, szalach, chustkach, lub przyłbicach – zajmować będą jedynie na oznaczonym naklejką miejscu. Zasłonę z twarzy należy zdjąć tylko – z zachowaniem wszelkich zasad higieny – na moment przyjęcia Komunii Świętej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele: w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00; w tygodniu – od poniedziałku do soboty – po Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do  swego ogrodu przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwa majowe przy figurze Matki Bożej. W nabożeństwach może uczestniczyć tylko 22 osób, w ściśle określonych miejscach, z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.
 5. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00. W tych godzinach obsługujemy sprawy związane z pogrzebami i cmentarzem. Intencje Mszy św., możemy rezerwować telefonicznie (52 379 67 99).
 6. Istnieje możliwość wcześniejszego, indywidualnego (bądź w niewielkich grupach) przystąpienia dziecka do I Komunii Świętej, jeżeli tego zażyczą sobie jego rodzice. Nie musi to być niedziela, może to być każdy dzień tygodnia. Jest już kilka rodzin, które podjęły taką decyzję. W czasie uroczystości musimy zachować wszystkie obowiązujące w danym dniu zasady dotyczące ilości osób w kościele, zajmowania miejsc oraz zakrywania ust i nosa. Przed przystąpieniem do pierwszej Komunii Świętej, dziecko musi odbyć swoją pierwszą spowiedź św.. Zdecydowanych na takie rozwiązanie, prosimy o kontakt z Siostrą Faustyną SSpS. Odbyły się już dwie takie uroczystości i planowane są kolejne.
 7. W przyszłą sobotę po wieczornej Mszy św. odbędzie się adoracja medjugorska prowadzona przez Szkołę Maryi.
 8. W związku ze zbliżającym się pierwszym piątkiem miesiąca informujemy, że kapłani udadzą się do chorych, którzy zostaną zgłoszeni w Biurze Parafialnym (najlepiej telefonicznie).
 9. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na apel o materialną pomoc dla naszej Parafii i złożyli ofiary na tacę w kościele, do skarbony pod chórem, przekazując ofiarę w Biurze Parafialnym, czy bezpośrednio ks. proboszczowi lub przelewając pieniądze na konto parafialne. Bóg zapłać! Prosimy o dalsze wsparcie, swoimi ofiarami, funkcjonowania naszej Parafii. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „SKŁADKA NIEDZIELNA” (gdyby ktoś chciał w przyszłym roku dokonać odpisu od swego podatku z tytułu przekazanej kwoty, powinien zamiast dopisku „SKŁADKA NIEDZIELNA”, zamieścić dopisek „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”). Trwa wznowiony remont publicznych ubikacji w domu parafialnym.
 10. W gablocie parafialnej znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystywanych seksualnie we wspólnocie Kościoła, czynny w każdy wtorek od godz. 19.00 do 22.00. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.
 11. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu i do sąsiadów.
 12. Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są na stronie internetowej:

www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/

 1. Na parafialnym profilu na Facebook-u – dzisiaj i w następne niedziele o godz. 15.00 – prowadzimy transmisje Mszy św..
 2. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych bliskich zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego