Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

21.05.2023

Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. (Mt 28, 16-20)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Gościmy dzisiaj, w naszej wspólnocie parafialnej, Siostrę Ewę Rudzką ze Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego, która pracuje na misjach w Meksyku. Po Mszach św., poprzez złożoną ofiarę, możemy wesprzeć pracę misyjną misjonarek w Meksyku.
 2. W najbliższy wtorek, Kanonik Kazimierz Drapała obchodzi 64 rocznicę, a Ks. Ireneusz Staniszewski 24 rocznicę, przyjęcia święceń kapłańskich.
 3. Zbiórka składek członkowskich Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski dzisiaj po Mszach św. w kruchcie kościoła. 
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, od poniedziałku do piątku po wieczornych Mszach św., w soboty po porannej Mszy św.; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 5. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali w domu parafialnym.
 6. Spotkanie V Kręgu Domowego Kościoła w najbliższy czwartek o godz. 18.00.
 7. Spotkanie I Kręgu Domowego Kościoła w najbliższy czwartek o godz. 19.30.
 8. W najbliższy piętek, o godz. 16.30, odbędzie się pierwsza spowiedź św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 9. W przyszłą sobotę 27 maja, podczas Mszy św. o godz. 10.00, pierwsza grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Chrystusa w Komunii Świętej. Natomiast w przyszłą niedzielę 28 maja, podczas Mszy św. o godz. 10.00, druga grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Chrystusa w Komunii Świętej.Nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 10.30! Osoby nie związane z uroczystością, prosimy o uczestniczenie we Mszy św. w którejś z pozostałych godzin, a więc o: 30, 9.00, 12.00 i 17.30.
 10. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 14.00 w sali w budynku parafialnym.
 11. Adoracja prowadzona przez Szkołę Maryi w przyszłą sobotę po wieczornej Mszy św.
 12. Siostra Gabriela zaprasza na Rekolekcje dla dziewcząt (od 14 roku życia) w Zakopanem w dniach od 30 lipca do 4 sierpnia br.
 13. Tegoroczna procesja Bożego Ciała podobnie, jak w latach przed pandemią, zorganizowana będzie wspólne z Parafią pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika i przejdzie od naszego kościoła ulicami: Spacerową, Tczewską i Nakielską, do kościoła pw. Bł. Michała Kozala. Procesja poprzedzona zostanie Mszą św. o godz. 10.30 w naszym kościele. Nie będzie Mszy św. w naszym kościele o godz. 12.00! Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Bł. Michała Kozala dla tych uczestników procesji, którzy wcześniej nie spełnili obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
 14. Z okazji Dnia Matki, Rada Osiedla Miedzyń-Prądy zaprasza, w piątek 26 maja o godz. 20.00, na boisko przy ul. Maciaszka i Krokusowej, na kino plenerowe – projekcja filmu „Sing” poprzedzona koncertem w wykonaniu dzieci biorących udział w programie telewizyjnym The Voice Kids. Wstęp wolny.
 15. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać!
 16. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 17. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. W najbliższy czwartek po południu Biuro Parafialne będzie zamknięte!
 18. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 19. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 20. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego