Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

07.06.2020

„Bracia, radujcie się, dążcie do doskonałości, pokrzepiajcie się na duchu, bądźcie jednomyślni, pokój zachowujcie, a Bóg miłości i pokoju będzie z wami.” 

(2 Kor 13, 11)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 9.00, Siostra Łucja wraz ze wspólnotą Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego, dziękuje Panu Bogu, za 50 lat ślubów zakonnych.
 2. Od dzisiejszej niedzieli, w naszym kościele nie odprawiamy już dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele: w niedziele po Mszy św. o godz. 17.30; w tygodniu – od poniedziałku do soboty – po Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają w piątek na godz. 17.00 do  swego ogrodu przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwo czerwcowe.
 5. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00.
 6. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną Uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 7.30; 9.00; 10.30 i o 17.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna na terenie przy naszym kościele. Nie budujemy w tym roku czterech ołtarzy. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków w czasie procesji w czasie Uroczystości Bożego Ciała i przypadających dni oktawy. Zapraszamy także w tym dniu dzieci, które w tym roku obchodzą pierwszą rocznicę swojej I Komunii Świętej do wzięcia udziału w Mszy św. o godz. 10.30 i na procesję, by w ten sposób podziękować Panu Bogu za ubiegłoroczną uroczystość. Prosimy także, by te dzieci w najbliższych dniach przed uroczystością, skorzystały ze spowiedzi św. (okazja przed Mszami św. od poniedziałku do środy).
 7. W przyszłą sobotę przypada Dzień Fatimski. Nasze modlitwy rozpoczniemy wyjątkowo rano, Mszą św. o godz. 7.30, po której odmówimy różaniec i procesyjnie (ze świecami) przejdziemy pod figurę Matki Boskiej Fatimskiej.
 8. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej odprawimy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 9. Bardzo dziękujemy za wszelkie złożone w ostatnim czasie ofiary. Bóg zapłać! Podajemy numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”). W sobotę zakończyliśmy remont toalet przy sali parafialnej. Powoli zmierza ku końcowi remont drugiej ubikacji w domu parafialnym, z wejściem od zewnątrz budynku. Jak już informowaliśmy, całkowity koszt tej inwestycji nie powinien przekroczyć 30 tys. złotych.
 10. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na zapłacenie i dokończenie remontu ubikacji.
 11. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.
 12. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu i do sąsiadów.

Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są także na stronie internetowej:

www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/.

 1. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych bliskich zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej