Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

04.06.2023

Jezus powiedział do Nikodema: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego”. (J 3, 16-18)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W kończy się czas, w którym należy spełnić obowiązek wynikający z trzeciego przykazania kościelnego: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą.
 2. Rocznica ubiegłorocznej I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy po wieczornych Mszach św. w kościele; u Sióstr w piątki o godz. 17.00.
 4. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali w domu parafialnym.
 5. Spotkanie organizacyjne dotyczące procesji Bożego Ciała, dla Panów z Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i Panów noszących co roku baldachim w czasie procesji, odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w sali w domu parafialnym.
 6. Tegoroczna procesja Bożego Ciała podobnie, jak w latach przed pandemią, zorganizowana będzie wspólne z Parafią pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika i przejdzie od naszego kościoła ulicami: Spacerową, Tczewską i Nakielską, do kościoła pw. Bł. Michała Kozala. Procesja poprzedzona zostanie Mszą św. o godz. 10.30 w naszym kościele. Nie będzie Mszy św. w naszym kościele o godz. 12.00! Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Bł. Michała Kozala dla tych uczestników procesji, którzy wcześniej nie spełnili obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
 7. W kruchcie kościoła wystawione są pojemniki, do których można składać płatki kwiatów dla dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała.
 8. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym.
 9. Spotkanie Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiejzaprasza, w dniu 17 czerwca, do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. Koszt 120 zł, obejmuje przejazd autokarem oraz ubezpieczenie. Zapisy w Biurze Parafialnym do 14 czerwca.
 11. Siostra Gabriela zaprasza na Rekolekcje dla dziewcząt (od 14 roku życia) w Zakopanem w dniach od 30 lipca do 4 sierpnia br.
 12. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać! Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiarami z wszystkich Mszy św. wspierać będziemy zakup krzeseł do trzeciej wyremontowanej w ostatnim czasie sali, przeznaczonej do spotkań grup parafialnych.
 13. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 14. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do środy oraz w piątek od godz. 10.00 do 12.00.
 15. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 16. Zachęcamy do zakupienia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 17. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy