Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

12.01.2020

Chrzest w Jordanie to pierwsze publiczne objawienie Jezusa jako Króla i Zbawcy, a jednocześnie objawienie całej Trójcy Świętej. To początek działalności Jezusa i szczyt działalności Jana Chrzciciela, który pierwszy rozpoznał w Jezusie obiecanego Mesjasza. Jezus zanurza się w wody Jordanu, jak w wody śmierci, przyjmując na siebie nasze grzechy. Niech dzisiejsze święto będzie dla nas okazją do dziękczynienia za dar chrztu, w którym obmyły nas wody życia wiecznego, czyniąc nas dziećmi Bożymi.

Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Naszą wdzięczną modlitwą otoczmy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Biskup Jan Tyrawa, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na obchody upamiętniające stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Świętowanie rozpocznie się Mszą świętą w Katedrze Bydgoskiej 20 stycznia o godzinie 1800. Po Mszy św. udamy się do Domu Pol­skiego, gdzie zostanie wygłoszony wykład prof. dr hab. Remigiusza Pośpiecha „Muzyka jako no­śnik tradycji religijnej i kulturowej. Na przykładzie twórczości Józefa Elsnera i Stanisława Mo­niuszki”. Całość zakończy się koncertem pieśni patriotycznych i kolęd – Chóru „Akolada”, będą­cym muzyczną ilustracją bogatej historii naszego miasta.
 2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10.30. będą wystawione Jasełka. Następnie na ul. naszej Parafii wyruszą, podobnie jak w minionych latach, KOLĘDNICY MISYJNI. Dzieci poprzebierane w stroje królów, pastuszków, itp., z instrumentami, pod opieką rodziców i sióstr, udadzą się na ul. Maciaszka od strony ul. Wierzbowej i tam rozpoczną kolędowanie. Zakończenie przewidziane jest na godz. 15.00 u Sióstr przy ul. Borówkowej 9. Z tego miejsca, dzieci pod opieką rodziców wracają do domów. Bardzo prosimy parafian, tym razem z górnej części naszej Parafii, o zaangażowanie się w to dzieło miłosierdzia i pomocy biednym dzieciom w Amazonii.
 3. Plan Kolędy na najbliższy tydzień: w poniedziałek 13. stycznia od godz. 15.30 Wiklinowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Orzechowa (od nr początkowych), a następnie ul. Krokusowa (od nr początkowych) – 2 ksiądz, we wtorek 14. stycznia od godz. 15.30 ul. Fiołkowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Czorsztyńska (od nr początkowych) – 2 ksiądz; w środę 15. stycznia od godz. 15.30 ul. Sosnowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Hebanowa (od nr końcowych), a następnie ul. Akacjowa (od nr początkowych) – 2 ksiądz; w czwartek 16. stycznia od godz. 15.30 ul. Maciaszka (od ul. Wiśniowej w stronę ul. Wierzbowej strona parzysta i nieparzysta) – 1 ksiądz, ul. Jałowcowa (od nr początkowych), a następnie ul. Grzybowa (od nr początkowych) – 2 ksiądz; w piątek 17. stycznia od godz. 15.30 ul. Porzeczkowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Porzeczkowa (od nr końcowych), a następnie ul. Palisandrowa – 2 ksiądz; w sobotę 18. stycznia od godz. 13.30 ul. Wiśniowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Wiśniowa (od nr końcowych) – 2 ksiądz; w poniedziałek 20. stycznia od godz. 15.30 ul. Paprocia (od nr początkowych) – 1 ksiądz.
 4. W związku z Kolędą Mszę św. od poniedziałku do piątku odprawiamy tylko rano o godz. 7.30; sobotę bez zmian o godz. 7.30 i 18.30.
 5. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku tylko przed południem.
 6. W poniedziałek, 20. stycznia o godz. 18.00, w naszym kościele, w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, odbędą się Nieszpory, na które serdecznie zapraszamy. Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan został wywieszony w gablocie ogłoszeń. Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
 7. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej.
 1. Dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Stanisławę Gardyniuk i śp. Krystynę Kleczewską (z ul. Biłgorajskiej), której pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym, w środę 15. stycznia o godz. 11.00.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Chrztu Pańskiego