Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

30.12.2018

Kościół przypomina nam dzisiaj Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. W dobie powszechnego kryzysu życia rodzinnego potrzebujemy nie tylko wzorca, ale przede wszystkim wstawiennictwa i uzdrowienia. Dlatego modlimy się przez orędownictwo św. Józefa o odpowiedzialnych mężów i ojców, którzy potrafią powściągać własne ambicje i egoizm, aby służyć rodzinie. Prosimy Maryję o wstawiennictwo za kobietami, aby nie lękały się macierzyństwa. A Jezusa prosimy, aby uzdrawiał relacje między żonami i mężami oraz rodzicami i dziećmi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Jutro po Mszy św. o godz. 17.00, podziękujemy Panu Bogu za mijający rok.
 2. We wtorek wkraczamy w Nowy Rok. Jest to zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszą Mszę św. odprawimy o godz. 9.00, pozostałe według porządku niedzielnego. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 7.30.
 3. Plan Kolędy na najbliższy tydzień: w środę 2 stycznia – ul. Krokusowa (od nr końcowych) i następnie ul. Jałowcowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz oraz ul. Wiklinowa (od nr początkowych) – 2 ksiądz; w czwartek 3 stycznia od godz. 15.30 Fiołkowa (od nr początkowych) -1 ksiądz, ul. Owocowa (od nr końcowych) i następnie ul. Orzechowa (od nr początkowych) – 2 ksiądz; w piątek 4 stycznia od godz. 15.30 ulMahoniowa (od nr końcowych) – 1 ksiądz, ul. Morelowa (od nr początkowych) a następnie ul. Daktylowa – 2 ksiądz; w sobotę 5 stycznia od godz. 13.30 ul. Maciaszka (od nr końcowych strona parzysta do ul Wiśniowej) – 1 ksiądz, ul. Maciaszka (od nr końcowych strona nieparzysta do ul Wiśniowej) – 2 ksiądz; w poniedziałek 7 stycznia od godz. 15.30 ul. Hrubieszowska (od nr początkowych) a następnie ul. Czorsztyńska (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Czorsztyńska (od nr końcowych) – 2 ksiądz.
 4. W związku z Kolędą Msze św. od środy do piątku odprawiamy tylko rano o godz. 7.30; w sobotę bez zmian o godz. 7.30 i 18.30.
 5. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałek, a następnie od czwartku do piątku i tylko przed południem.
 6. W pierwszy piątek po porannej Mszy św. udamy się do chorych. Po południu od godz. 17.30 okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 7. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy jako nasze przygotowanie do nawiedzenia kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej Parafii, a także w intencji powołań kapłańskich i naszej Ojczyzny. Na stole w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na listę. Całonocne czuwanie kończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę około godz. 7.10.
 8. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, odbędzie się w przyszłą niedzielę 6 stycznia podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 9. Zapraszamy na VI Bydgoski Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 10. Zapraszamy na Katedralne Spotkania Małżeństw, przeznaczone dla małżonków, którzy pragną w duchu Ewangelii rozwijać małżeńską miłość, rozwiązywać kłopoty i konflikty rodzinne i coraz pełniej być obrazem miłości Chrystusa do Kościoła. Pierwsze spotkanie w niedzielę 3 lutego na Mszy Świętej o godzinie 12.30 w Katedrze Bydgoskiej
 11. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę po porannej Mszy św.,
 • Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30,
 • Akcji Katolickiej, Wspólnoty Domowego Kościoła i Odnowy w Duchu Świętym w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w sali parafialnej (spotkanie opłatkowe).
 1. Dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Módlmy się za naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Świętej Rodziny