Niedziela Świętej Rodziny

26.12.2021

Najmilsi: Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest. Umiłowani, jeśli serce nas nie oskarża, to mamy ufność w Bogu, a o co prosić będziemy, otrzymamy od Niego, ponieważ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co się Jemu podoba. Przykazanie zaś Jego jest takie, abyśmy wierzyli w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie tak, jak nam nakazał. Kto wypełnia Jego przykazania, trwa w Bogu, a Bóg w nim; a to, że trwa on w nas, poznajemy po duchu, którego nam dał.  (1J 3, 1-2.21-24)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W tym tygodniu, od poniedziałku do czwartku, Msze św. będą odprawiane tylko rano, o godz. 7.30.
 2. Przypominamy, że Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje konkurs plastyczny na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Termin dostarczenia zdjęć szopek, upływa w najbliższy poniedziałek.
 3. W tym roku Sylwester przypada w piątek. Z tej okazji Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk, udzielił wszystkim diecezjanom i przebywającym na terenie Diecezji Bydgoskiej, dyspensy od piątkowego obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 4. W piątek podczas Mszy św. o godz. 17.00 i następującym po niej nabożeństwie, podziękujemy Panu Bogu za mijający rok.
 5. W sobotę wkraczamy w Nowy Rok. Jest to zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwsza sobota miesiąca. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego.
 6. W ramach akcji Kolędnicy Misyjni, w przyszłą niedzielę (02.01.2022), zapraszamy dzieci, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej na Mszę św. o 10.30. Prosimy by dzieci, jak co roku przyszły w przebraniach i z instrumentami. Po Mszy św. rozpocznie się kolędowanie i zbieranie datków na ulicach naszej Parafii. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla dzieci w Azji Środkowej (z Kazachstanu, Uzbekistanu i Kirgistanu). Wraz z Siostrami Misjonarkami dzieci przejdą m.in. ulicami: Spacerową, Głogowską, Tczewską, Sztumską i w okolicy. Do akcji mogą dołączyć także rodzice i inni dorośli. Zakończenie kolędowania przewidziane jest o godz. 15.00 w kościele.
 7. Decyzją Biskupa Bydgoskiego, Krzysztofa Włodarczyka, zbliżającą się Kolędę, w trwającym czasie pandemii, podobnie jak w zeszłym roku, zastąpimy spotkaniami w kościele na wieczornych Mszach św. Odbywać się będą one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Modlitewne spotkania rozpoczniemy od 3 stycznia 2022 roku. Program Mszy św. dla poszczególnych ulic zamieszczony jest w wydrukowanych ogłoszeniach oraz w gablocie ogłoszeń.
 8. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku od godz. 10.00 do 12.00 i w czwartek dodatkowo od godz. 17.00 do 18.00. W najbliższy piątek Biuro Parafialne będzie zamknięte.
 9. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary.
 11. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 12. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszła z tego świata śp. Czesława Ryfczyńska.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Świętej Rodziny

 

PLAN SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH 2022 – MSZA ŚW. ZA PARAFIAN

Z POSZCZEGÓLNYCH ULIC NASZEJ PARAFII

 

Data

 

Ulice

 

 

03.01. pn.

Plażowa, Wiosenna, Letnia, Jesienna, Przedwiośnie i Kościerska

04.01. wt.

Wejherowska, Ślesińska, Kartuska, Biłgorajska i Wolińska

05.01. śr.

Krośnieńska, Strzegowska, Sztumska i Kwidzyńska

07.01. pt.

Tczewska, Grajewska, Głogowska i Spacerowa

10.01. pn.

Pszczyńska, Suwalska, Modlińska, Przemyska, Świdnicka i Oleśnicka

11.01. wt.

Polanicka, Katowicka, Dęblińska, Radomska i Jędrzejowska

12.01. śr.

Orzechowa, Owocowa, Daktylowa, Morelowa, Krzywa i Mahoniowa

13.01. czw.

Nakielska (parzysta i nieparzysta)

14.01. pt.

Podnóże, Hrubieszowska, Białobłocka, Kokosowa i Malinowa

17.01. pn.

Czorsztyńska, Krokusowa, Fiołkowa, Wiklinowa, Jałowcowa i Grzybowa

18.01. wt.

Sosnowa, Palisandrowa, Akacjowa, Hebanowa, Porzeczkowa i Paprocia

19.01. śr.

Wiśniowa, Truskawkowa, Czereśniowa, Szczytowa i Jeżynowa

20.01. czw.

Maciaszka, Makowa i Bluszczowa

21.01. pt.

Jagodowa, Poziomkowa, Borówkowa i Brzoskwiniowa

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY ZA WAS, WASZE RODZINY,

WASZYCH BLISKICH I W INTENCJACH, KTÓRE DLA WAS SĄ WAŻNE,

A SĄ ONE ZGODNE Z WOLĄ BOŻĄ.

 

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, od 15. grudnia wynosi 30% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych, które prosimy by miały przy sobie certyfikaty zaszczepienia, gdyby doszło do ewentualnej kontroli ze strony policji). Przede wszystkim prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.