Niedziela Palmowa

28.03.2021

Chrystus Jezus, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stając się podobnym do ludzi. A w zewnętrznej postaci uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stając się posłusznym aż do śmierci – i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem – ku chwale Boga Ojca. (Flp 2, 6-11)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 16.45.
 2. Do chorych (tylko zgłoszonych), z Komunią Św. z okazji zbliżającej się Wielkanocy oraz pierwszego piątku miesiąca, udamy się w Wielki Wtorek, 30 marca od godz. 9.00. Zgłoszenia można dokonać także telefonicznie.
 3. W Wielki Czwartek nie porannej Mszy św. O godz. 18.00 w naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej upamiętniająca ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja, która potrwa do godz. 21.30.
 4. W Wielki Piątek początek adoracji w ciemnicy od godz. 7.00. Droga Krzyżowa o godz. 8.00 przy kościele. Liturgia Męki Pańskiej, upamiętniająca śmierć Pana Jezusa na Krzyżu i Jego pogrzeb, o godz. 18.00, po której rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie. Pod chórem wyłożona jest lista, na którą prosimy by wpisywały się osoby, które na pewno będą adorowały Najświętszy Sakrament w wybranej przez siebie godzinie nocnego czuwania.
 5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Należy powstrzymać się od spożywania mięsa (z wyjątkiem ryb) i ograniczyć posiłki – jeden do syta i dwa niepełne. Post ścisły obowiązuje wszystkich pełnoletnich do rozpoczęcia 60 roku życia. Wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W Wielką Sobotę całodzienna adoracja Pana Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny co godzinę od 10.00 do 14.00 na placu przed kościołem. Początek Świętowania Wielkiej NocyLiturgia Paschalna o godz. 18.00, którą zakończymy PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ wewnątrz kościoła.
 7. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy pod przewodem Siostry Faustyny SSpS, ochotnie włączają się w sprzątanie naszego kościoła.
 8. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne jest od poniedziałku do piątku przed południem, od godz. 10.00-12.00 oraz w czwartek od godz. 17.00 do 17.45.
 9. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 10. Dziękujemy za złożone ofiary.
 11. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które można zabrać do domu.
 12. Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są także na stronie internetowej:

www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/

 1. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 2. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosława Gizę.

Plik PDF do pobrania: NIEDZIELA PALMOWA

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 27 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą (1,5 metra); dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..