Niedziela Palmowa

05.04.2020

„Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu. Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dal Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.”

(Flp 2, 8-9)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 5. osób, w tej wyjątkowej sytuacji, do kościoła w niedzielę zapraszamy przede wszystkim te rodziny i osoby, które mają zamówione intencje Mszy św. Niedzielne Msze św. będą odprawiane: w sobotę o godz. 18.30, w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 17.30. W dni powszednie Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.30 i 18.30.
 2. Posługę wobec osób chorych i w podeszłym wieku, zgodnie ze wskazaniami, ograniczamy do sytuacji, w których znajdą się one w niebezpieczeństwie śmierci.
 3. W Wielkim Tygodniu od poniedziałku aż do Wielkiej Środy organizujemy codzienny dyżur spowiedniczy bezpośrednio po wieczornej Mszy św. (w Biurze Parafialnym).
 4. Jeżeli ktoś znajdzie się w bolesnej niemożności przystąpienia do sakramentu pokuty, winien pamiętać, że po gruntownym rachunku sumienia może on wzbudzić w sobie żal doskonały płynący z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, który odpuszcza grzechy powszednie. Żal doskonały przynosi również przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe. (por. KKK, nr 1452).
 5. W Wielki Czwartek wieczorem, Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Są to już dni świąteczne, kiedy wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Triduum to będzie inne niż wszystkie poprzednie. Przeżywajmy je w domach. Niech towarzyszy nam jednak to poczucie, że jesteśmy wspólnotą, że przynależymy do jednej wspólnoty Kościoła. Módlmy się za siebie nawzajem.
 6. Transmisja Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Przeżywać będziemy wtedy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W tym roku nie budujemy ciemnicy. Niech więc w naszej osobistej modlitwie będzie obecne czuwanie przy Jezusie, który za nas i dla nas został uwięziony.
 7. Wielki Piątek – to dzień kiedy nie sprawujemy Eucharystii – dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. O godz. 8.00 transmisja nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godz. 18.00 transmisja Liturgii Wielkiego Piątku. W kościele będzie jedynie symboliczny Grób Pański, niech więc czuwanie przy Jezusie złożonym do grobu będzie w naszych domach. Pamiętajmy również iż w ten dzień obowiązuję nas post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta).
 8. Wielka Sobota – w tym roku zgodnie z rozporządzeniem nie będzie poświęcenia pokarmów Wielkanocnych. Prosimy byśmy sami, przed uroczystym śniadaniem wielkanocnym pobłogosławili pokarmy w naszych domach (obrzęd błogosławienia pokarmów został zamieszczony na stronie parafialnej oraz Facebook). Transmisję Liturgii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00.
 9. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 (transmisja na Facebook-u) i 17.30.
 10. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00. W tych godzinach obsługujemy tylko sprawy związane z pogrzebami i cmentarzem. Intencje Mszy św., do odwołania, możemy rezerwować tylko telefonicznie (52 379 67 99).
 11. Gdy chodzi o organizację pogrzebów, obowiązuje zarządzenie pozwalające na uczestniczenie w pogrzebie osób, wyłączając z tej liczby posługujących, w tym także pracowników firm pogrzebowych. Powyższe ograniczenie dotyczy również samej ceremonii na cmentarzu.
 12. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o materialną pomoc dla naszej Parafii. W duchu V Przykazania Kościelnego, które brzmi: TROSZCZYĆ SIĘ O POTRZEBY WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA, prosimy o dalsze wsparcie swoimi ofiarami, funkcjonowanie naszej Parafii. Podajemy numer naszego parafialnego konta bankowego. Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „SKŁADKA NIEDZIELNA” (gdyby ktoś chciał w przyszłym roku dokonać odpisu od swego podatku z tytułu przekazanej kwoty, powinien zamiast dopisku „SKŁADKA NIEDZIELNA”, zamieścić dopisek „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”).
 13. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które można zabrać do domu.
 14. Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są także na stronie internetowej:

www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/

Od ubiegłego tygodnia prowadzimy transmisję Mszy św. i nabożeństw na parafialnym profilu na Facebook-u.

 1. Módlmy się za zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Palmowa