Niedziela Palmowa

14.04.2019

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. On nie przyszedł, aby zbawić tłum, ale każdego człowieka. Wjeżdża do Jerozolimy na oślęciu, które symbolizuje pokój i łagodność. Śmierć, zło i grzech zostaną pokonane nie duchem siły, lecz siłą Ducha. Stoimy w tłumie, który zwraca się do Jezusa od słów: „Hosanna”, po słowa: „Na krzyż Nim!”. Prośmy dziś o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszej nieprawości po to, by przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam zmartwychwstały Pan.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Podobnie jak w poprzednie lata Mszę św. z udziałem dzieci – o godz. 10.30 – rozpoczniemy dzisiaj przed plebanią przy figurze Matki Bożej. Po poświęceniu palm w procesji przejdziemy do kościoła.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 16.45.
 3. Do chorych (tylko dodatkowo zgłoszonych w Biurze Parafialnym) z Komunią Św. udamy się w Wielki Wtorek, 16 kwietnia od godz. 9.00.
 4. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego. Wszystkich, którzy mogą i zechcą wesprzeć nas w dekorowaniu świątyni zapraszamy w środę na godz. 9.00.
 5. Wielki Czwartek, o godz. 10.00 w Bydgoskiej Katedrze pod przewodnictwem Biskupa Jana Tyrawy odprawiona zostanie Msza Krzyżma. O godz. 18.00 w naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej upamiętniająca ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja, która potrwa do godz. 21.30.
 6. Wielki Piątek początek adoracji w ciemnicy od godz. 7.00. (Plan adoracji w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę)  Droga Krzyżowa o godz. 8.00 przy kościele, a o godz. 14.00 prowadzona przez młodzież ulicami naszej Parafii. Liturgia Męki Pańskiej, upamiętniająca śmierć Pana Jezusa na Krzyżu i Jego pogrzeb, o godz. 18.00, po której rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie. Pod chórem wyłożona jest lista, na którą prosimy by wpisywały się osoby, które na pewno będą adorowały Najświętszy Sakrament w wybranej przez siebie godzinie nocnego czuwania.
 7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Należy powstrzymać się od spożywania mięsa (z wyjątkiem ryb) i ograniczyć posiłki – jeden do syta i dwa niepełne. Post ścisły obowiązuje wszystkich pełnoletnich do rozpoczęcia 60 roku życia. Wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Wielką Sobotę całodzienna adoracja Pana Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny co godzinę od 10.00 do 17.00. Początek Świętowania Wielkiej Nocy – Liturgia Paschalna o godz. 21.00, którą zakończymy NOCNĄ PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ ZE ŚWIECAMI ulicami wokół kościoła. Na liturgię prosimy zabrać ze sobą świece.
 9. W gablocie został wywieszony program z podziałem godzin dla wspólnot odpowiedzialnych za prowadzenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek w ciemnicy i w Wielką Sobotę w Grobie Pańskim.
 10. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza św. o godz. 9.00, następne o 10.30, 12.00 i 17.30.
 11. Przypominamy także. że rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć do swojego domu na jedną dobę peregrynującą po naszej Parafii kopię obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, która patronuje naszej Katedrze i naszej Diecezji, prosimy o zapisywanie się i ustalenie terminu w Biurze ParafialnymZgłoszenia można dokonać także telefonicznie.
 12. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty w poniedziałek o godz.  00 w sali parafialnej,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Ministrantów i Lektorów w piątek i sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej.
 1. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj zbieramy do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Zachęcamy do zaopatrzenia się i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 3. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Palmowa