Niedziela Miłosierdzia Bożego

28.04.2019

Bóg jest samą Miłością. On potrafi jedynie kochać i przebaczać. Najdobitniej mówi nam o tym śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Od początku swego istnienia Kościół ma w gruncie rzeczy jedno tylko zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie. I wcale nie jesteśmy w gorszej sytuacji niż Apostołowie, gdyż Chrystus jest realnie obecny w swoim Kościele. Możemy nie widząc, uwierzyć i dostąpić łaski miłosierdzia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Obchodzimy dzisiaj w liturgii Święto Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej o godz. 14.30 przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi świętej. Dzieci przychodzą do kościoła na godz. 14.20. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżycia w kościele Godziny Bożego Miłosierdzia.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszym kościele: w niedziele i najbliższy piątek o godz. 17.00, natomiast w dni powszednie o godz. 18.00; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – w czwartek o godz. 17.00.
 3. W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 20 lecie beatyfikacji błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, męczennika niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau. Ks. Frelichowski jest symbolem męczeństwa polskich kapłanów w niemieckich więzieniach i obozach koncentracyjnych. Dokładnie 20 lat temu Ojciec Święty Jana Paweł II dokonał jego uroczystej beatyfikacji. Z tej okazji w najbliższy poniedziałek po wieczornej Mszy św. odbędzie się w sali parafialnej spotkanie z doktorem Robertem Zadurą poświęcone błogosławionemu ks. Frelichowskiemu. Życie Patrona Harcerstwa Polskiego zostanie ukazane przez pana doktora Zadurę w pryzmacie multimedialnej, nowoczesnej prelekcji. Doktor Zadura jest autorem trzech książek poświęconych osobie bł. ks. Frelichowskiego, a także byłym dyplomatą Polski w Niemczech. Parafialny Odział Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza. Całość prelekcji trwa ok. 45 minut.
 4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek IV Krąg Domowego Kościoła zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej w Kościele. Prosić o to będziemy w czasie wieczornej Mszy św. i następującego po nim nabożeństwa.
 5. Do chorych udamy się wyjątkowo w najbliższy czwartek po porannej Mszy św..
 6. W piątek przypada Uroczystość Matki Boskiej Królowej Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. W tym dniu nie obowiązują nas przepisy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Okazja do spowiedzi dla dzieci, kandydatów do bierzmowania, pozostałej młodzieży i dorosłych w czasie wszystkich Mszy św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawimy po wieczornej Mszy św.
 7. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, pokoju na świecie i naszej Ojczyzny. Osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, zapewniając tym samym bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę około godz. 7.10.
 8. W przyszłą niedzielę będą zbierane w kruchcie składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL i składki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 9. Prosimy, by rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć do swojego domu na jedną dobę peregrynującą po naszej Parafii kopię obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, zapisywały się w Biurze ParafialnymZgłoszenia można dokonać także telefonicznie.
 10. Parafialny Odział Akcji Katolickiej działający przy naszej Parafii zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu i Parafii pw. Św. Barbary w Radawnicy, w której proboszczem jest ks. Sławek. Termin pielgrzymki: 18.maja. Koszt: 35 zł. od osoby (obejmuje on przejazd, poczęstunek oraz ubezpieczenie od NW). Wyjazd o godz. 7.00. Powrót do Bydgoszczy przewidziany jest na godz. 19.00. Zapisy w Biurze Parafialnym do 15.maja.
 11. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • I Kręgu Domowego Kościoła w poniedziałek po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę na nabożeństwie po porannej Mszy św.,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 30 w sali parafialnej.
 1. Dziękujemy za składane ofiary.
 2. Prosimy o pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej w poniedziałek o godz. 17.00.
 3. Zachęcamy do zakupu Przewodnika Katolickiego.
 4. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Miłosierdzia Bożego