Niedziela Chrztu Pańskiego

09.01.2022

Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w swych sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem”. Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: „Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”. (Łk 3, 15-16.21-22)

Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Naszą wdzięczną modlitwą otaczamy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00.
  2. Kolędę, w trwającym czasie pandemii, podobnie jak w zeszłym roku, zastąpiliśmy spotkaniami w kościele na wieczornych Mszach św. Odbywają się one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Program Mszy św. dla poszczególnych ulic zamieszczony jest w wydrukowanych ogłoszeniach oraz w gablocie ogłoszeń. Osoby, którym nie pasuje wyznaczony termin, zapraszamy w dowolnym czasie naszych kolędowych spotkań, na wieczorną Mszę św.
  3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu zespołu Slavic Voices pod kierownictwem artystycznym Michała Hajduczeni. Koncertu pod tytułem KOLĘDY ŚWIATA odbędzie się w naszym kościele, w przyszłą niedzielę, 16 stycznia, o 15.00. Spotkanie przy śpiewie kolęd, będzie miało także charakter ekumeniczny. Pan Michał Hajduczenia, wyznania prawosławnego, jest nam znany z niezapomnianego, porywającego koncertu, podczas parafialnego odpustu w 2014 roku. Na koncert, który odbędzie się u progu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaprosiliśmy także duchownych z innych kościołów chrześcijańskich z naszego rejonu.
  4. Również w przyszłą niedzielę – podobnie jak w ubiegłych latach – członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. rozprowadzać będą kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na działanie Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka.
  5. Dziękujemy za złożone ofiary. W czasie Uroczystości Objawienia Pańskiego, zwanej Świętem Trzech Króli, na fundusz misyjny zebraliśmy 2490 zł i 59 gr, z czego prawie 1000 zł (200 euro) przekazaliśmy na misje do Togo, gdzie Siostra Aldona SSpS buduje stołówkę dla tamtejszych dzieci, 100 zł na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a resztę pieniędzy do Kurii Diecezjalnej na cele misyjne.
  6. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
  7. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
  8. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
  9. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Chrztu Pańskiego

 

PLAN SPOTKAŃ KOLĘDOWYCH 2022 – MSZA ŚW. ZA PARAFIAN

Z POSZCZEGÓLNYCH ULIC NASZEJ PARAFII

 

Data

 

Ulice

 

 

03.01. pn.

Plażowa, Wiosenna, Letnia, Jesienna, Przedwiośnie i Kościerska

04.01. wt.

Wejherowska, Ślesińska, Kartuska, Biłgorajska i Wolińska

05.01. śr.

Krośnieńska, Strzegowska, Sztumska i Kwidzyńska

07.01. pt.

Tczewska, Grajewska, Głogowska i Spacerowa

10.01. pn.

Pszczyńska, Suwalska, Modlińska, Przemyska, Świdnicka i Oleśnicka

11.01. wt.

Polanicka, Katowicka, Dęblińska, Radomska i Jędrzejowska

12.01. śr.

Orzechowa, Owocowa, Daktylowa, Morelowa, Krzywa i Mahoniowa

13.01. czw.

Nakielska (parzysta i nieparzysta)

14.01. pt.

Podnóże, Hrubieszowska, Białobłocka, Kokosowa i Malinowa

17.01. pn.

Czorsztyńska, Krokusowa, Fiołkowa, Wiklinowa, Jałowcowa i Grzybowa

18.01. wt.

Sosnowa, Palisandrowa, Akacjowa, Hebanowa, Porzeczkowa i Paprocia

19.01. śr.

Wiśniowa, Truskawkowa, Czereśniowa, Szczytowa i Jeżynowa

20.01. czw.

Maciaszka, Makowa i Bluszczowa

21.01. pt.

Jagodowa, Poziomkowa, Borówkowa i Brzoskwiniowa

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY ZA WAS, WASZE RODZINY,

WASZYCH BLISKICH I W INTENCJACH, KTÓRE DLA WAS SĄ WAŻNE,

A SĄ ONE ZGODNE Z WOLĄ BOŻĄ.

OSOBY, KTÓRYM NIE PASUJE WYZNACZONY TERMIN, ZAPRASZAMY W DOWOLNYM CZASIE

 NASZYCH KOLĘDOWYCH SPOTKAŃ, NA WIECZORNĄ MSZĘ ŚW.

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, od 15. grudnia wynosi 30% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych, które prosimy by miały przy sobie certyfikaty zaszczepienia, gdyby doszło do ewentualnej kontroli ze strony policji). Przede wszystkim prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.