IX Niedziela Zwykła

02.06.2024

Nie będziesz miał obcego boga,
cudzemu bogu nie będziesz się kłaniał.
Ja jestem Panem, Bogiem twoim,
który cię wywiódł z ziemi egipskiej
(z Ps 81)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Księdzu Proboszczowi, Radzie Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Wspólnocie Różańcowej, Siostrom Zakonnym, Chórowi Parafialnemu, Akcji Katolickiej, Kapłanom Dekanatu z Księdzem Dziekanem na czele, licznie obecnym Księżom z innych dekanatów, a zwłaszcza rodzinie, która przygotowała bezinteresownie poczęstunek na okoliczność jubileuszu. Wszystkim za życzliwe słowa, kwiaty i gesty z okazji 65 rocznicy święceń kapłańskich składam serdeczne podziękowanie. Wszystkich zapewniam o modlitwie w codziennie sprawowanych Mszach św. Kanonik Kazimierz Drapała
 2. Rocznica ubiegłorocznej I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 3. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 17.00 Ks. Kanonik Jerzy Ptach dziękuje za 60 lat święceń kapłańskich.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy po wieczornych Mszach św. w kościele; u Sióstr w piątki o godz. 17.00.
 5. Przypominamy o koncercie pt. Ciągle żywy, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19.30 w SISU Arenie w Bydgoszczy (ul. Toruńska 59) z okazji 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy.
 6. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00.
 7. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiejw poniedziałek po wieczornej Mszy św. w plebanii.
 8. Spotkanie dla rodziców, których dzieci pojadą na Wakacje z Misjami do Ocypla – we wtorek, 4 czerwca, o godz. 19.15 w kościele.
 9. W kruchcie kościoła wystawione są kartony, do których można składać płatki kwiatów na procesje.
 10. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne w dni powszednie odbywać się będą po wieczornych Mszach św.; natomiast w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 11. W najbliższy czwartek, który jest zarazem pierwszym czwartkiem miesiąca, kończymy oktawę Bożego Ciała. Po zakończeniu procesji poświęcimy pierwociny kwiatów i ziół.
 12. W najbliższy piątek, który jest pierwszym piątkiem miesiąca, obchodzimy w liturgii Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 18.30. Ze względu na uroczystość, nie obowiązują w tym dniu przepisy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Po porannej Mszy św. udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.
 13. W piątek po wieczornej Mszy św. rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie zakończymy w sobotę rano o godz. 7.00 nabożeństwem różańcowym. W kruchcie wyłożona jest lista z podziałem na poszczególne godziny nocnego czuwania. Osoby adorujące Najświętszy Sakrament w konkretnej godzinie nocnej modlitwy, mogą jednocześnie zapewnić, w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i świątyni, dlatego bardzo prosimy, by zapisywały się na konkretną godzinę nocnego czuwania. Wszyscy pozostali mogą uczestniczyć w adoracji w dowolnej porze.
 14. Katecheza dla dzieci klas drugich w piątek, 7 czerwca, o godz. 17.30 w Sali w domu parafialnym.
 15. Spotkanie Marianek w piątek o godz. 19.15.
 16. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z pierwszych klas szkoły średniej w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym. Do tego dnia młodzież musi dostarczyć pozwolenia do bierzmowania od katechetów ze szkoły, książeczki z okresu przygotowania do bierzmowania, a także metryki Chrztu św. o ile nie zostały wcześniej dostarczone, a chrzest miał miejsce poza naszą Parafią.
 17. Spotkanie Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 18. Spotkanie II Kręgu Domowego Kościoła w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
 19. Spotkanie dla rodziców, których dzieci pojadą do Zakopanego we wtorek, 11czerwca o godz. 19.15, w sali w domu parafialnym.
 20. Parafialny Oddział Akcji Katolickiejzaprasza do wspólnego pielgrzymowania, w sobotę 15 czerwca, na Jasną Górę. Koszt 140 zł (w tym przejazd i ubezpieczenie). Płatność do 11 czerwca w Biurze Parafialnym.
 21. Rodzicom dzieci, które przystąpiły w ubiegłą sobotę i niedzielę do I Komunii Świętej, dziękujemy za dar ołtarza, jakim jest piękny kielich do Mszy św.
 22. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje zbiórkę makulatury. Pojemnik będzie stał na parkingu od strony ul. Grajewskiej od 14 do 23 czerwca. Bardzo prosimy by nie wrzucać tektury, kartonów i książek ze sztywnymi okładkami.
 23. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać! Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca.
 24. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. W najbliższy czwartek w godzinach popołudniowych Biuro będzie zamknięte.
 25. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W ostatnim czasie pożegnaliśmy śp. Marię Michalską.

Skład nowej Rady Duszpasterskiej dla Parafii pw. NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy, zatwierdzony dekretem z dnia 27 maja 2024 przez Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka:

 

 1. Bonik Piotr
 2. Brushtulli Luigj
 3. Gruchała Teresa
 4. Kapuściński Janusz
 5. Kędzia Sebastian
 6. Marks Beata
 7. Marks Piotr
 8. Olencka Małgorzata
 9. Rozworowski Piotr
 10. Róg Szymon
 11. Synak Anna
 12. Synak Jarosław
 13. Tacica Gabriela SSpS
 14. Thiesler Wojciech
 15. Tyrakowska Grażyna
 16. Tyrakowski Czesław
 17. Węgierska Elżbieta
 18. Witos Marta SSpS (każdorazowa przełożona Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego).

Skład nowej Rady Ekonomicznej dla Parafii pw. NMP z Góry Karmel w Bydgoszczy, zatwierdzony dekretem z dnia 27 maja 2024 przez Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka:

 1. Bieliński Mariusz
 2. Kudłacz Marian
 3. Kuniszyk Edward
 4. Wilk Piotr.

Plik PDF do pobrania: IX Niedziela Zwykła