IV Niedziela Zwykła

29.01.2017

Każdy człowiek potrzebuje głębokiego poczucia bezpieczeństwa, które ukoi jego lęk. Ten upragniony dar możemy znaleźć w imieniu Boga, który jest źródłem naszego istnienia. „Przez Niego bowiem jesteśmy” (por. 1 Kor 1,30). Utrudzeni poszukiwaniem, odarci i ubodzy, trafiamy wreszcie do domu, którym jest sam Bóg, nasze schronienie. Gdy ustaje pełne lęku zabieganie o samego siebie, pojawia się duchowa przestrzeń wolności i męstwa. W niej dopiero może rozkwitnąć życie według błogosławieństw.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zakończyliśmy duszpasterskie nawiedzenie rodzin – Kolędę. Wszystkim, którzy przyjęli nas oraz ministrantów i lektorów bardzo dziękujemy za otwarte drzwi serc i domów, dobre słowa, poświęcony czas i miłą atmosferę. Dziękujemy także za modlitwy w intencji kapłanów, wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
 2. We wtorek 31.01.2017Kolęda u osób na dodatkowe zgłoszenie.
 3. Od najbliższej środy powracamy do wieczornego odprawiania Mszy św. w naszym kościele.
 4. Od tego tygodnia do normalnego trybu pracy powraca również Biuro Parafialne, które będzie czynne w czwartki także w godzinach popołudniowych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po porannej Mszy św. udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.30.
 6. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30.
 7. Modlitwa w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych odbędzie się w czwartek o wieczornej Mszy św..
 8. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich i naszej Ojczyzny. Na stole w kruchcie kościoła, wyłożona jest lista. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na listę wyłożoną w kruchcie kościoła. Całonocne czuwanie kończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę około godz. 7.10.
 9. Nabożeństwo Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę po porannej Mszy św.
 10. W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w rozebraniu świątecznej dekoracji kościoła.
 11. W gablocie ogłoszeń oraz na stronie parafialnej umieszczono terminy spotkań kandydatów, poprzedzające bezpośrednio uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania. Plik PDF do pobrania: Terminy spotkań kandydatów
 12. Parafialny bal karnawałowy odbędzie się 25 lutego w restauracji u Hołosia. Zaproszenia można już rezerwować w Biurze Parafialnym. W gablocie wywieszony jest plakat, na którym można znaleźć więcej informacji.
 13. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej zaprasza na XVIII Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej. Rozpocznie się ono w piątek 10 lutego o godz. 17.00 i potrwa do godzin południowych niedzieli 12 lutego.
 14. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączona jest książeczka z rozważaniami biblijnymi na miesiąc luty.
 15. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 16. Dziękujemy za składane ofiary i wszelką życzliwość. 
 17. Módlmy się za wszystkich bliskich naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Zwykła