IV Niedziela Zwykła – Święto ofiarowania Pańskiego

02.02.2020

Najstarsza nazwa dzisiejszego święta to Spotkanie. Wierna Reszta Izraela, reprezentowana przez Joachima i Annę, spotyka i rozpoznaje Mesjasza. W świątyni było obecnych bardzo wielu ludzi, ale tylko niektórym dane było rozpoznać Chrystusa w czterdziestodniowym Dziecku. Wydarzenie to jest znakiem, że Bóg nie zawodzi pragnienia tych, którzy Go oczekują. Niech dzisiejsze święto ożywi w nas i odnowi pragnienie Boga żywego. Prośmy także o przenikliwe spojrzenie wiary, abyśmy potrafili rozpoznać w wydarzeniach naszego życia Chrystusa, który przychodzi.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Plan Kolędy na najbliższy tydzień: w poniedziałek 3. lutego od godz. 15.30 Krośnieńska (od nr początkowych), następnie ul. Wiosenna (od nr końcowych), a następnie ul. Plażowa (od nr początkowych) – 1. ksiądz, ul. Biłgorajska (od nr początkowych), następnie ul. Strzegowska (od nr początkowych) oraz ul. Wolińska (od nr początkowych); we wtorek 4. lutego od godz. 15.30 Kolęda na zgłoszenie w Biurze Parafialnym, u Parafian z różnych ulic, którzy nie mogli wcześniej przyjąć kapłana, a tego chcą.
 2. Już dzisiaj dziękujemy za czas Kolędy, za otwarte serce, miłe przyjęcie nas w Waszych domach, złożone ofiary i wszelką życzliwość. Bóg zapłać.
 3. Bardzo prosimy o pomoc w posprzątaniu świątecznej dekoracji kościoła. Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św., około godz. 19.10.
 4. Od poniedziałku powracamy do zwykłego porządku Mszy św. w dzień powszedni, które odprawiamy rano o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 18.30.
 5. Przywracamy również otwarcie Biura Parafialnego w czwartek również w godzinach popołudniowych od 17.00 do 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek II Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. W piątek po porannej Mszy św. udamy się do chorych. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17.30.
 8. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, pokoju na świecie, naszej Ojczyzny. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę około godz. 7.10.
 9. W przyszłą niedzielę, 9 lutego zapraszamy wszystkich do udziału w przypadającej w naszej Parafii adoracji Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po południu, o godz. 15.00, Koronką do Bożego Miłosierdzia równocześnie w naszym kościele i w kaplicy domowej Sióstr Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9. Zakończenie adoracji u Sióstr o godz. 17.00, w kościele o godz. 17.15.
 10. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 35, zaprasza mieszkańców Osiedla na coroczny, IV Bal  Karnawałowy, który odbędzie się 15. lutego w Hotelu Best Inn, przy ul. Łochowskiej. Organizatorzy informują, że część dochodu z biletów zostanie przeznaczona na cele szkolne. Więcej informacji zamieszczona na plakacie wywieszonym w gablocie ogłoszeń.
 11. Próba chóru odbędzie się w czwartek o godz. 19.15. Zapraszamy nie tylko śpiewających już chórzystów, ale też chętnych do wstąpienia w szeregi chóru parafialnego.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na pokrycie rachunków za ogrzewanie kościoła.
 14. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego. W dzisiejszym dodatku diecezjalnym znajdziemy relację z ostatniego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 15. Módlmy się za naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Zwykła – Święto ofiarowania Pańskiego