IV Niedziela Zwykła

28.01.2024

W mieście Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką; uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży”. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego”. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: „Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są mu posłuszne”. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej. (Mk 1,21-28)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W tym tygodniu kończymy wizytę kolędową u Parafian. Wszystkim, którzy nas przyjęli dziękujemy za otwarte drzwi domów i serc, za niezwykle przyjazną i miłą atmosferę w czasie, w której przyszło nam spędzić ten kolędowy czas.
 2. Końcowy program Kolędy podajemy w drukowanej i elektronicznej wersji ogłoszeń.
 1. W związku z Kolędą Msze św. od poniedziałku do czwartku odprawiamy tylko rano o godz. 7.30.
 2. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Podczas wszystkich Mszy św. święcimy świece. Poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych odprawimy w czwartek, bezpośrednio po porannej Mszy św.
 4. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 9.00 udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i dorosłych w czasie wszystkich Mszy św.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich i naszej Ojczyzny. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy w sobotę o godz. 7.00 nabożeństwem pierwszosobotnim Rodziny Szkaplerznej.
 6. Przypominamy o próbach chóru. Oprócz dotychczas śpiewających chórzystów zapraszamy wszystkich chętnych na próby w czwartki o godz. 19.30 w sali w domu parafialnym.
 7. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym. Zapraszamy także dziewczynki, które chcą dołączyć do grupy.
 8. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. Przypominamy, że we wszystkie czwartki w czasie kolędy Biuro Parafialne w godzinach popołudniowych będzie zamknięte!!!
 9. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 10. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary i świadczoną pomoc.
 11. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 12. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik na luty.
 13. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Zwykła

Plan Kolędy w naszej Parafii

Poniedziałek 29 stycznia od godz. 15.30

 • Polanicka (od ul. Spacerowej), następnie ul. Dęblińska (od ul. Katowickiej) -1 ksiądz,
 • Radomska (od ul. Katowickiej), następnie ul. Jędrzejowska (od ul. Nakielskiej) – 2 ksiądz.

Wtorek 30 stycznia od godz. 15.30

 • Katowicka (od ul. Żywieckiej) -1 ksiądz,
 • Katowicka (od ul. Głogowskiej) – 2 ksiądz.

Środa 31 stycznia od godz. 15.30

 • Pszczyńska (od ul. Żywieckiej), następnie ul. Spacerowa (od ul. Żywieckiej do kościoła) – 1 ksiądz,
 • Spacerowa (od ul. Plażowej do kościoła) – 2 ksiądz.

Czwartek 1 lutego od godz. 15.30

 • Suwalska (od ul. Polanickiej), następnie ul. Modlińska (od ul. Świdnickiej) – 1 ksiądz,
 • na zaproszenie Parafian, u których z różnych powodów nie było odwiedzin duszpasterskich – 2 ksiądz.