IV Niedziela Zwykła

3.02.2019

Żyjemy w świecie, który jest owładnięty manią doraźnej skuteczności, i taką mentalność wnosimy również do Kościoła i do naszego przeżywania wiary. Bywa, że w różnych sytuacjach wycofujemy się z dania świadectwa wierze, motywując to tym, że to i tak nic by nie dało. Tymczasem chrześcijańskie świadectwo ma uobecniać Chrystusa, niezależnie od tego, czy zostanie On natychmiast przyjęty, czy nie. Bóg przygotowywał proroka Jeremiasza na przeciwności, a Jezus przyszedł do Nazaretu świadom tego, że żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Niech niedzielne spotkanie z Chrystusem w Eucharystii uwalnia nas od lęku przed przyznawaniem się do Niego, zwłaszcza wobec przeciwności.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Bardzo prosimy o pomoc w posprzątaniu świątecznej dekoracji kościoła. Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św., około godz. 19.10.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Do wspólnej modlitwy podczas wieczornej Mszy św. i następującego po niej nabożeństwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych zaprasza I krąg Domowego Kościoła.
 3. W sobotę 9 lutego zapraszamy wszystkich do udziału w przypadającej w naszej Parafii adoracji Najświętszego Sakramentu. Rano po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo różańcowe; po nim adoracja potrwa do godz. 9.00. Po południu, o godz. 15.00, rozpoczniemy adorację Koronką do Bożego Miłosierdzia równocześnie w naszym kościele i w kaplicy domowej Sióstr Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9. Zakończenie adoracji u Sióstr o godz. 17.00, w kościele o godz. 18.15.
 4. Dziękujemy za czas Kolędy, za otwarte serce, miłe przyjęcie nas w Waszych domach, złożone ofiary i wszelką życzliwość. Bóg zapłać.
 5. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów na XXIV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej, które rozpocznie się w piątek 15 lutego o godz. 17.00, a zakończy się obiadem w niedzielę 17 lutego około godz. 13.00. Więcej informacji na plakacie z gablocie ogłoszeń.
 6. Zapraszamy na spotkania grup i organizacji parafialnych:
 • Chóru Parafialnego we wtorek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w sobotę o godz. 9.00 w sali parafialnej,
 • II Kręgu Domowego Kościoła w sobotę o godz. 19.30,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary z wszystkich Mszy św. przeznaczamy na opłaty za ogrzewanie kościoła oraz na cele remontowe w budynkach kościelnych.
 3. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego. W dzisiejszym dodatku diecezjalnym znajdziemy relację z ostatniego nabożeństwa ekumenicznego, które odbyło się 22 stycznia w naszej Parafii.
 4. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszła z tego świata śp. Janina Bar. Jej pogrzeb rozpocznie się Mszą św. na naszym cmentarzu parafialnym w najbliższy poniedziałek o godz. 12.00.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Zwykła