IV Niedziela Wielkiego Postu

22.03.2020

„Złóżcie nadzieję w Panu na zawsze, bo Pan jest wiekuistą Skałą!”

Iz 26, 4

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania NMPDzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka Poczętego. Msze św. o godz. 7.30 i 18.30.
 2. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, do kościoła w niedzielę zapraszamy przede wszystkim te rodziny i osoby, które mają zamówione intencje Mszy św. Niedzielne Msze św. będą odprawiane: w sobotę o godz. 18.30, w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 17.30. W dni powszednie Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.30 i 18.30.
 3. Nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej zostają zawieszone do odwołania.
 4. Wszystkie spotkania organizacji parafialnych zostają zawieszone do odwołania.
 5. Od poniedziałku aż do Wielkiej Środy organizujemy codzienny dyżur w konfesjonale od godz. 19.15 do 20.00. Przed świętami nie będziemy organizować spowiedź św., z udziałem zaproszonych kapłanów. Prosimy więc o zaplanowanie i skorzystanie z tej okazji.
 6. Jeśli chodzi o Komunię św. (dla osób które nie uczestniczą we Mszy św. w kościele) istnieją 3 możliwości:
 • przyjście w dowolnej porze do kościoła (poza Mszą), a kapłan (szafarz lub siostra zakonna pod nieobecność kapłana) udzieli Komunii Świętej sakramentalnej indywidualnie,
 • Komunia Święta duchowa,
 • osoby które nie wychodzą z domu mogą poprosić o Komunię Świętą (zgłoszenie telefoniczne).
 1. Można przyjmować Komunię Świętą na rękę (w duchu odpowiedzialności za siebie i innych). Kapłani i szafarze przed Mszą św. zawsze myją ręce, a przed rozdawaniem Komunii Świętej dezynfekują dłonie specjalnym, medycznym płynem.
 2. Miasto Bydgoszcz uruchamia specjalną pomoc dla seniorów i osób starszych – Zakupy dla seniorów w Bydgoszczy. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych na stoliku w kruchcie kościoła i na stronie parafialnej oraz na Facebook-u. Plik PDF do pobrania: Zakupy dla seniorów w Bydgoszczy
 3. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00. W tych godzinach obsługujemy tylko sprawy związane z pogrzebami i cmentarzem. Intencje Mszy św., do odwołania, możemy rezerwować tylko telefonicznie (52 379 67 99).
 4. W duchu V Przykazania Kościelnego, które brzmi: TROSZCZYĆ SIĘ O POTRZEBY WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA, prosimy o wsparcie swoimi ofiarami, funkcjonowanie naszej Parafii. Podajemy numer naszego parafialnego konta bankowego. Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „SKŁADKA NIEDZIELNA”. Sytuacja nasza nie jest łatwa, gdyż jeszcze przed wybuchem epidemii mieliśmy duże wydatki. Przed trzema tygodniami składkę niedzielną, zgodnie z zapowiedzią, na koniec misji, jako wsparcie dla misji pallotyńskich,  w całości przekazaliśmy misjonarzowi. Przed tygodniem w kościele było około 100 osób i składka była niewielka. W między czasie mieliśmy duże wydatki związane koniecznością wymiany bojlera na ciepłą wodę w domu parafialnym (około 7000 zł), naprawą bramy od strony ul. Grajewskiej (8000 zł), rozbudowaniem monitoringu, dzięki czemu nasz kościół może być otwarty dla adoratorów przez cały dzień (około 7000 zł). Rozpoczęliśmy całkowitą przebudowę publicznych ubikacji w domu parafialnym. Dwukrotnie wzrosły opłaty za śmieci wywożone z cmentarza (około 1200 zł za jeden pojemnik). To tylko niektóre z wydatków, a przecież dochodzą jeszcze inne (np. rachunki za gaz, prąd i wodę). Przepraszam, że o tym piszę, ale to kolejna niedziela, gdzie składka w kościele będzie niewielka. Ile jeszcze takich niedziel, świąt i uroczystości? Nie mamy żadnych długów i zaległości. Wszystko do tej pory było z Waszych ofiar. Dziękuję zatem za złożone ofiary i pierwszy raz –  od prawie 11 lat – proszę o zrozumienie oraz wsparcie.
 1. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które można zabrać do domu.
 2. Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są także na stronie internetowej: www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/
 1. Módlmy się za zmarłych.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Wielkiego Postu