IV Niedziela Wielkiego Postu

31.03.2019

Miłosierny ojciec nie rozlicza marnotrawnego syna z jego przeszłości, lecz przywraca mu godność, daje sandały, szaty, pierścień oraz obficie zastawiony stół zamiast strąków wykradanych świniom. To jest prawdziwa radość ojca: na nowo zasiąść do stołu wraz ze swym ocalonym synem. A starszy brat? Porządny, może wręcz nieskazitelny, nie potrafi uczestniczyć w radości ojca. Dlaczego? Może nie odkrył, że służba ojcu jest radością, może nie wpadł na to, że codzienne zasiadanie z ojcem do stołu to niewiarygodne wręcz wyróżnienie, a może po prostu zabrakło mu wdzięczności… Czy potrafię ucieszyć się z czyjegoś powrotu? Czy potrafię się ucieszyć z tego, co mam, ze stołu, który codziennie zastawia dla mnie Ojciec?

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi są odprawiane w niedziele o godz. 16.45.
 2. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dzieci na godz. 17.00; młodzież i dorosłych na godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek III Krąg Domowego Kościoła zaprasza na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo w intencji powołań kapłańskiech, zakonnych i misyjnych. W piątek po porannej Mszy św. udamy się do chorychOkazja do spowiedzi dla dzieci, kandydatów do bierzmowania, pozostałej młodzieży i dorosłych od godz. 16.30 do wieczornej Mszy św..
 4. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, pokoju na świecie, naszej Ojczyzny i jako podziękowanie za dar peregrynacji kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę około godz. 7.10.
 5. Spowiedź św. wielkanocna w naszej Parafii z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się we wtorek 9. kwietnia.
 6. Przy figurze Jana Pawła II wyłożona jest Parafialne Księga Nawiedzenia. Prosimy o dokonywanie wpisów w związku z minionym nawiedzeniem Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii. Chodzi o podziękowania, prośby, przemyślenia itp. Księga ta przed Wielkanocą zostanie przekazana na Jasną Górę.
 7. Rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć do swojego domu na jedną dobę peregrynującą po naszej Parafii kopię obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, która patronuje naszej Katedrze i naszej Diecezji, prosimy o zapisywanie się i ustalenie terminu w Biurze ParafialnymZgłoszenia można dokonać także telefonicznie.
 8. W przyszłą niedzielę będą zbierane datki do puszek na paczki dla potrzebujących, a przy chrzcielnicy zostaną wystawione kosze na żywność i środki chemiczne, jako nasze świąteczne wsparcie dla biednych.
 9. Zapraszamy na spotkania grup i organizacji parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru parafialnego w czwartek po wieczornej Mszy św.,
 • Kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę na nabożeństwie po porannej Mszy św.,
 • Lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. W gablocie wywieszono niektóre ze zdjęć z nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii, autorstwa Pana Janusza Grzelczaka. Zachęcamy do oglądania pełnej oferty fotografii i zamawiania ich w pracowni fotograficznej, naprzeciw kościoła pw. Miłosierdzia Bożego (róg ul. Nakielskiej i Wrzesińskiej). Adres został zamieszczony w gablocie ogłoszeń.
 2. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 5. Módlmy się za naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Wielkiego Postu