IV Niedziela Wielkanocna

03.05.2020

Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
Kij Twój i laska pasterska
są moją pociechą.

(Ps 23)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 1. Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. W czasie Mszy św. w naszym kościele, może uczestniczyć 36 osób (nie licząc kapłana i obsługi liturgii). Uczestniczący we Mszy św. – w założonych na twarzy maseczkach, szalach, chustkach, lub przyłbicach – zajmować będą jedynie na oznaczonym naklejką miejscu. Zasłonę z twarzy należy zdjąć tylko – i to z zachowaniem wszelkich zasad higieny – na moment przyjęcia Komunii Świętej.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele: w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00; najbliższy piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego zapraszają od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do  swego ogrodu przy ul. Borówkowej 9, na nabożeństwa majowe przy figurze Matki Bożej. W nabożeństwach może uczestniczyć tylko 15 osób, w ściśle określonych miejscach, z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.
 5. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00. W tych godzinach obsługujemy tylko sprawy związane z pogrzebami i cmentarzem. Intencje Mszy św., do odwołania, możemy rezerwować tylko telefonicznie (52 379 67 99).
 6. Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa zostaje przełożony termin bierzmowania. Nowy zostanie podany w późniejszym czasie. Plik PDF: Decyzja Kurii Diecezjalnej
 7. Przypominamy także, że termin I Komunii Świętej został wstępnie przełożony na ostatnią niedzielę września (godz. 13.00). Uzależniony jest on od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i może ulec dalszym przesunięciom. Istnieje możliwość wcześniejszego, indywidualnego przystąpienia dziecka do I Komunii Świętej, jeżeli tego zażyczą sobie rodzice. Nie musi to być niedziela, może to być każdy dzień tygodnia. W niedzielę taka uroczystość związana byłaby z Mszą św. o godz. 15.00. Są już pierwsze rodziny, które podjęły taką decyzję. W czasie uroczystości musimy zachować wszystkie obowiązujące w danym dniu zasady dotyczące ilości osób w kościele, zajmowania miejsc oraz zakrywania ust i nosa. Przed przystąpieniem do pierwszej Komunii Świętej, dziecko musiałoby odbyć swoją pierwszą spowiedź św.. Zdecydowanych na takie rozwiązanie, prosimy o kontakt z Siostrą Faustyną SSpS. Plik PDF: Decyzja Kurii Diecezjalnej
 8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu odpowiedzieli na apel o materialną pomoc dla naszej Parafii. W duchu V Przykazania Kościelnego – TROSZCZYĆ SIĘ O POTRZEBY WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA – prosimy jednocześnie o dalsze wsparcie, swoimi ofiarami, funkcjonowania naszej Parafii. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „SKŁADKA NIEDZIELNA” (gdyby ktoś chciał w przyszłym roku dokonać odpisu od swego podatku z tytułu przekazanej kwoty, powinien zamiast dopisku „SKŁADKA NIEDZIELNA”, zamieścić dopisek „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”).
 9. Raz jeszcze prosimy, by osoby wyrzucające śmieci na naszym Cmentarzu Parafialnym, w miarę możliwości zgniatały lub zdeptywały plastikowe pozostałości po wkładach do zniczy. Pozwoli to na zaoszczędzenie znacznej kwoty pieniędzy, związanej z funkcjonowaniem cmentarza.
 10. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu i do sąsiadów.
 11. Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są także na stronie internetowej:

www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/

 1. Na parafialnym profilu na Facebook-u – dzisiaj i w następne niedziele o godz. 15.00; w dni powszednie o godz. 18.30 – prowadzimy transmisje Mszy św..
 2. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych bliskich zmarłych.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Wielkanocna