IV Niedziela Wielkanocna

12.05.2019

Jezus Chrystus wszedł do chwały zmartwychwstania przez krzyż. Chrześcijanin nie powinien sądzić, że zostanie mu oszczędzone doświadczenie niezrozumienia ze strony innych, a może nawet ucisku czy prześladowania. Jednak żadne tego rodzaju doświadczenia nie są w stanie nas odłączyć od Chrystusa. Wsłuchiwanie się w Jego słowo i trwanie w nim pozwoli nam zachować wierność w czasie próby.

Naszą wdzięczną modlitwą otoczmy dzisiaj wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie o godz. 18.00; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 2. W poniedziałek 13. maja zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Początek o godz. 17.45.
 3. W czwartek, 16. maja obchodzimy w liturgii święto Św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski.
 4. Prosimy, by rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć do swojego domu na jedną dobę peregrynującą po naszej Parafii kopię obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, zapisywały się w Biurze ParafialnymZgłoszenia można dokonać także telefonicznie.
 5. Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę, 26. maja, podczas Mszy św. o godz. 10.00, grupa wcześniej przygotowanych dzieci przyjmie po raz pierwszy Chrystusa w Komunii Świętej.Nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 10.30. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 12.00, wraz z Ks. Kanonikiem Kazimierzem Drapałą dziękować będziemy Panu Bogu za 60-lecie jego święceń kapłańskich.
 6. Parafialny Odział Akcji Katolickiej ogłasza konkurs plastyczny zatytułowany: Laurka dla NMP – mojej Niebieskiej Mamy. Konkurs skierowany jest do dzieci komunijnych. Technika wykonania dowolna, ale bez pomocy dorosłych. Wykonane laurki należy oddać w dniu 18 maja s. Faustynie podczas spotkania. Laureatów konkursu poznamy 2 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
 7. Parafialny Odział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu i Parafii pw. Św. Barbary w Radawnicy. Koszt: 35 zł. Zbiórka 18. maja o godz. 6.50. W wyjazd o godz. 7.00. Powrót do Bydgoszczy przewidziany jest na godz. 19.00. Prosimy o uregulowanie należności do 15.maja, w Biurze Parafialnym.
 8. Rocznicę ubiegłorocznej I Komunii Świętej świętować będziemy w niedzielę 9. czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30. Spotkanie organizacyjne dla rocznicowych dzieci i ich rodziców odbędzie się w środę 29. maja o godz. 19.15 w kościele.
 9. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • Pogodnej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • I Kręgu Domowego Kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. na plebanii,
 • Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej : w poniedziałek i środę o godz. 19.15 w kościele i w sobotę o godz. 9.00 w kościele,
 • Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sobotę w sali parafialnej: klasy 3 gimnazjalne o godz. 10.00; klasy 8 o godz. 11.00 i klasy 7 o godz. 12.00,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 30 w sali parafialnej.
 1. Dziękujemy za składane ofiary.
 2. Intencje Mszy św. przyjmujemy także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 3. Zachęcamy do zakupu Przewodnika Katolickiego.
 4. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Wielkanocna