IV Niedziela Adwentu

18.12.2016

Przygotowujemy się na święto Narodzenia naszego Pana, Jezusa Chrystusa, prawdziwego człowieka z ludzkim rodowodem, a jednocześnie prawdziwego Boga, który powstając z martwych zwyciężył śmierć i grzech. Jego posłannictwo wyraża imię „Emmanuel” – „Bóg z nami”. Wiara w Boże wcielenie jest więc nie tylko przyjęciem za pewnik określonej prawdy teologicznej, lecz przekonaniem, że wszechmocny Bóg na zawsze opowiedział się po naszej stronie i że także dziś obdarza łaską i pokojem tych wszystkich, którzy Go szczerze szukają.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, w szczególności zaś dzieci i młodzież gimnazjalną. Roraty odprawiamy: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.
 2. Siostry Służebnice Ducha Świętego zapraszają na nabożeństwo ku czci Współzałożycielki Zgromadzenia bł. Józefy do swojej kaplicy zakonnej 20 grudnia (we wtorek) na godz. 17.00.
 3. Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła  odbędzie się w niedzielę 1 stycznia po wieczornej Mszy św. w sali parafialnej.
 4. W niedzielę 15 stycznia o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej ŁUCZNICZKA w Bydgoszczy będzie miał miejsce koncert Betlejem w Bydgoszczy. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł można zamawiać w Biurze Parafialnym. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. Bydgoskie BetlejemPlakat: Betlejem w Bydgoszczy
 5. W czwartek planujemy ubieranie choinek. Wszystkich, którzy mogą i zechcą pomóc w świątecznym wystroju naszego kościoła zapraszamy rano na godz. 9.00.
 6. W sobotę Wigilia. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.30. Wieczorem po zapadnięciu zmroku zasiądziemy do świątecznego stołu. Zadbajmy o chrześcijański przebieg wieczerzy.
 7. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy uroczystą Pasterką o północy. Ofiary z Pasterki przeznaczamy, jak co roku, na Fundusz Ochrony Życia.
 8. Jak co roku, jako Wasi duszpasterze, pragniemy podzielić się opłatkiem ze wszystkimi. Na nasz parafialny opłatek zapraszamy podobnie jak w poprzednich latach po Pasterce, na plac przed kościołem.
 9. W Uroczystość Bożego Narodzenia pierwsza Msza św., zostanie odprawiona o godz. 9.00, nie będzie zatem porannej Mszy św. o godz. 7.30; pozostałe Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego.
 10. Kolędę w naszej Parafii rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia od godz. 15.30 u Parafian przy ul. Kartuska (od końca), a następnie ul. Sztumska (nr parzyste od początku) – 1 ksiądz, ul. Kartuska (od początku) i ul. Sztumska (nr nieparzyste od początku) – 2 ksiądz; ul. Nakielska nr 88 i 90, ul. Wiosenna (od początku), ul. Spacerowa nr 1 i 3, a następnie ul. Plażowa (od końca) – 3 ksiądz; w środę 28 grudnia od godz. 15.30 ul. Jesienna (od początku) i ul. Kościerska (od początku) -1 ksiądz, ul. Letnia (od początku) i ul. Przedwiośnie (od końca) – 2 ksiądz, ul. Wejherowska (od początku) – 3 ksiądz; w czwartek 29 grudnia od godz. 15.30 ul. Kwidzyńska, następnie ul. Biłgorajska i ul. Krośnieńska – 1 ksiądz, ul. Grajewska (od końca) i Tczewska (od początku) – 2 ksiądz, ul. Tczewska (od końca) – 3 ksiądz, w piątek 30 grudnia od godz. 15.30 ul. Ślesińska (od końca) – 1 ksiądz, ul. Spacerowa (od ul. Głogowskiej do ul. Kościerskiej) – 2 ksiądz, ul. Wolińska i Strzegowska – 3 ksiądz; poniedziałek 2 stycznia od godz. 15.30 ul. Radomska i  ul. Głogowska (nowe domy) – 1 ksiądz, ul. Głogowska (nr parzyste od końca) – 2 ksiądz, ul. Głogowska (nr nieparzyste od końca) – 3 ksiądz.
 11. Parafialny bal karnawałowy odbędzie się 25 lutego przyszłego roku w restauracji u Hołosia. Zaproszenia można już rezerwować u ks. Sławka.
 12. Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza dzisiaj na spotkanie promujące działalność Caritas w Diecezji Bydgoskiej. Szczegóły na plakacie. Plakat PDF
 13. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Rady Duszpasterskiej, Rady Ekonomicznej, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Bractwa Świętego Wojciecha i Poradnictwa Rodzinnego dzisiaj o godz. 15.30 w sali parafialnej,
 • Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej dzisiaj po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • lektorów i ministrantów w piątek po wieczornej Mszy św..
 1. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy w piątek 23 grudnia po porannej Mszy św.. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 2. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 4. Dziękujemy za składane ofiary.
 5. Módlmy się za naszych zmarłych krewnych i przyjaciół.

Plik PDF: IV Niedziela Adwentu