IV Niedziela Adwentu

19.12.2021


W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w łonie moim. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”.  (Łk 13,9-45)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w ostatnich w tym roku roratach. Msze św. roratnie odprawimy jeszcze w poniedziałek i środę o godz. 18.00. Prosimy zwrócić uwagę na to, że w te dni nie ma Mszy św. o godz. 18.30.
 2. Prosimy by na spowiedź św. adwentową, wykorzystać cały czas do świąt, tak by nie tworzyły się kolejki przed konfesjonałami. W dni powszednie spowiadamy 30 minut przed Mszą św.
 3. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy we wtorek 21. grudnia po porannej Mszy św. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni w Biurze Parafialnym.
 4. Przypominamy, że Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje konkurs plastyczny na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.
 5. Ze względu na Wigilię, w piątek nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 6. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o północy. W czasie Pasterki, uroczyście wprowadzimy do naszego kościoła relikwie Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecie, który przed 50-ciu laty, powołał ośrodek duszpasterski na Miedzyniu, który dał początek naszej Parafii.
 7. Ofiary z Pasterki przeznaczamy, jak co roku, na Fundusz Ochrony Życia.
 8. W Uroczystość Bożego Narodzenia i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny.
 10. W tym roku Sylwester przypada w piątek. Z tej okazji Biskup Bydgoski Krzysztof Włodarczyk, udzielił wszystkim diecezjanom i przebywającym na terenie Diecezji Bydgoskiej, dyspensy od piątkowego obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 11. Decyzją Biskupa Bydgoskiego, Krzysztofa Włodarczyka, zbliżającą się Kolędę, w trwającym czasie pandemii, podobnie jak w zeszłym roku, zastąpimy spotkaniami w kościele na wieczornych Mszach św. Odbywać się będą one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Modlitewne spotkania rozpoczniemy od 3 stycznia 2022 roku. Program Mszy św. dla poszczególnych ulic podamy w najbliższym czasie.
 12. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku od godz. 10.00 do 12.00 i w czwartek dodatkowo od godz. 17.00 do 18.00. W najbliższy piątek Biuro Parafialne będzie zamknięte.
 13. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 14. Dziękujemy za złożone ofiary.
 15. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 16. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 17. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Kazimierz Kodzik i śp. Bronisław Hanuszkiewicz.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Adwentu

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, od 15. grudnia wynosi 30% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych, które prosimy by miały przy sobie certyfikaty zaszczepienia, gdyby doszło do ewentualnej kontroli ze strony policji). Przede wszystkim prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.