IV Niedziela Adwentu

20.12.2020


Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a dziewicy było na imię Maryja. Wszedłszy do Niej, Anioł rzekł: „Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie on wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. (Łk 1, 26-32)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. rozprowadzają kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na działanie Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka.
 2. Msze św. roratnie odprawiamy codziennie – od poniedziałku do najbliższego czwartku – rano o godz. 7.30.
 3. Prosimy by na spowiedź św. adwentową, wykorzystać cały czas do świąt, tak by nie tworzyły się kolejki przed konfesjonałami. Spowiadamy w dni powszednie 30 minut przed Mszą św. i w konieczności, także po Mszach św., natomiast dzisiaj tylko w czasie Mszy św. Bardzo prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrów między oczekującymi na spowiedź.
 4. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy we wtorek 22. grudnia po porannej Mszy św.. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostali zgłoszeni.
 5. Ze względu na Wigilię, w czwartek nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 6. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o północy. Ofiary z Pasterki przeznaczamy, jak co roku, na Fundusz Ochrony Życia.
 7. W Uroczystość Bożego Narodzenia i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny.
 9. Przypominamy, że każdego dnia, również w trakcie Pasterki i przez wszystkie święta, obowiązuje limit uczestniczących we Mszy św. – w naszym kościele to 36 osób i osoby zaangażowane w liturgię. Bardzo prosimy o zrozumienie i stosowanie się do tego wymogu służb sanitarnych.
 10. Zbliżającą się Kolędę, w trwającym czasie pandemii zastąpimy spotkaniami w kościele na wieczornych „kolędowych” Mszach św. Odbywać się będą one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Msze św. sprawowane będą w intencji Parafian z poszczególnych ulic z naszej Parafii. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą ogarniać będziemy obecnych, a także te osoby, które z różnych względów, nie będą uczestniczyć w modlitewnych spotkaniach (są one okazją, a nie obowiązkiem). Program Mszy św. został wydrukowany na kolorowych kartach, odróżniających je od ogłoszeń. Podobnie jak ogłoszenia wyłożony jest on w kruchcie na stoliku. Bardzo prosimy o zabranie go wraz z ogłoszeniami do swoich domów i do swoich sąsiadów. List do Parafian i plan Mszy św. kolędowych w2021
 11. Biuro Parafialne ze względu na chorobę wszystkich jego pracowników będzie w tym tygodniu zamknięte!!!
 12. Dziękujemy za złożone ofiary.
 13. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 14. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego. Dzisiejszy podwójny numer kosztuje 10 zł. Dołączony jest do niego modlitewnik na styczeń.
 15. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. Ostatnio Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Ryszarda Polasika, którego pogrzeb odbędzie się 30. grudnia.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Adwentu

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 36 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (także na Pasterce i w święta). Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą (1,5 metra); dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..