IV Niedziela Adwentu

22.12.2019

Przygotowujemy się na święto Narodzenia naszego Pana, Jezusa Chrystusa, prawdziwego człowieka z ludzkim rodowodem, a jednocześnie prawdziwego Boga, który powstając z martwych zwyciężył śmierć i grzech. Jego posłannictwo wyraża imię Emmanuel, Bóg z nami. Wiara w Boże wcielenie jest więc nie tylko przyjęciem za pewnik określonej prawdy teologicznej, lecz przekonaniem, że wszechmocny Bóg na zawsze opowiedział się po naszej stronie i że także dziś obdarza łaską i pokojem tych wszystkich, którzy Go szczerze szukają.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. rozprowadzają kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na działanie Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka.
 2. W poniedziałek zapraszamy na ostatnie w tym roku roraty. Początek o godz. 18.00.
 3. Ze względu na Wigilię we wtorek nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy uroczystą Pasterką o północy. Ofiary z Pasterki przeznaczamy, jak co roku, na Fundusz Ochrony Życia.
 5. Jak co roku, jako Wasi duszpasterze, pragniemy podzielić się opłatkiem ze wszystkimi. Na nasz parafialny opłatek zapraszamy podobnie jak w poprzednich latach po Pasterce, na plac przed kościołem. W Uroczystość Bożego Narodzenia pierwsza Msza św., zostanie odprawiona o godz. 9.00, nie będzie zatem porannej Mszy św. o godz. 7.30; pozostałe Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego.
 6. W czwartek, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
 7. W przyszłą niedzielę, która jest Świętem Świętej Rodziny, podczas wszystkich Mszy św. odnawiane będą przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy by na Msze św., szczególnie w tym dniu, jeśli to możliwe, przychodzić całymi rodzinami.
 8. Kolędę w naszej Parafii rozpoczniemy w piątek 27 grudnia od godz. 15.30 u Parafian przy ul. Spacerowej (od nr początkowych w stronę kościoła) – 1 ksiądz, ul. Spacerowej (od kościoła w stronę nr końcowych w obszarze naszej Parafii) i następnie ul. Pszczyńskiej (od nr końcowych) – 2 ksiądz. W sobotę 28 grudnia od godz. 13.30 Suwalska (od nr początkowych) i następnie ul. Modlińska (od nr końcowych) -1 ksiądz, ul. Przemyska (od nr początkowych) i następnie ul. Oleśnicka (od nr początkowych) – 2 ksiądz. W poniedziałek 30 grudnia od godz. 15.30 ul. Polanicka (od nr końcowych) i następnie ul. Dęblińska (od nr początkowych) – 1 ksiądz.
 9. W związku z Kolędą Mszę św. w piątek odprawiamy tylko rano o godz. 7.30; w sobotę bez zmian o godz. 7.30 i 18.30.
 10. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne jest tylko w poniedziałek i piątek.
 11. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, odbędzie się w niedzielę 5 stycznia podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 12. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej, Bractwa Świętego Wojciecha, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Poradnictwa Rodzinnego dzisiaj o godz. 15.30,
 • Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej,
 • Szkoły Maryi w sobotę na wieczornej Mszy św. i następującej po niej adoracji.
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego. Dzisiejszy podwójny numer kosztuje 10 zł. Dołączony jest do niego modlitewnik na styczeń.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Módlmy się za naszych zmarłych. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bogusława Karskiego oraz śp. Gabrielę Ziółkowską (z ul. Ślesińskiej).

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Adwentu