IV Niedziela Adwentu

23.12.2018

Częstym tematem ludzkich spotkań i rozmów są codzienne kłopoty i bolączki. Dominujący ton dialogów to użalanie się i utyskiwanie. Tymczasem dwie kobiety oczekujące dziecka nawiązują rozmowę w zupełnie innej tonacji: w duchu uwielbienia i dziękczynienia. Dla nas, którzy wkrótce zasiądziemy przy wigilijnym stole, jest to przypomnienie, jak ważne w naszym życiu jest dzielenie się radością.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Ze względu na Wigilię nie będzie jutro wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 2. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy uroczystą Pasterką o północy. Ofiary z Pasterki przeznaczamy, jak co roku, na Fundusz Ochrony Życia.
 3. Jak co roku, jako Wasi duszpasterze, pragniemy podzielić się opłatkiem ze wszystkimi. Na nasz parafialny opłatek zapraszamy podobnie jak w poprzednich latach po Pastercena plac przed kościołem. W Uroczystość Bożego Narodzenia pierwsza Msza św., zostanie odprawiona o godz. 9.00, nie będzie zatem porannej Mszy św. o godz. 7.30; pozostałe Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego.
 4. W środę, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
 5. W przyszłą niedzielę, która jest Świętem Świętej Rodziny, podczas wszystkich Mszy św. odnawiane będą przyrzeczenia małżeńskie. Zachęcamy by na Msze św., szczególnie w tym dniu, jeśli to możliwe, przychodzić całymi rodzinami.
 6. Kolędę w naszej Parafii rozpoczniemy w czwartek 27 grudnia od godz. 15.30 u Parafian przy ul. Porzeczkowej (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Grzybowej (od nr początkowych w obszarze naszej Parafii) i następnie ul. Porzeczkowej (od nr końcowych) – 2 ksiądz; w piątek 28 grudnia od godz. 15.30 Hebanowa (od nr końcowych) i następnie ul. Akacjowa (od nr początkowych) -1 ksiądz, od godz. 17.00 ul. Sosnowa (od nr początkowych) i następnie ul. Palisandrowa – 2 ksiądz; w sobotę 29 grudnia od godz. 13.30 ul. Wiśniowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Wiśniowa (od nr końcowych) – 2 ksiądz; w środę 2 stycznia – ul. ul. Krokusowa (od nr końcowych) i następnie ul. Jałowcowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz oraz ul. Wiklinowa (od nr początkowych) – 2 ksiądz.
 7. W związku z Kolędą Msze św. w czwartek i piątek odprawiamy tylko rano o godz. 7.30; w sobotę bez zmian o godz. 7.30 i 18.30.
 8. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne jest tylko w czwartek oraz piątek i tylko przed południem.
 9. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, odbędzie się w niedzielę 6 stycznia podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 10. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Rady Duszpasterskiej i Rady EkonomicznejBractwa Świętego WojciechaNadzwyczajnych Szafarzy Komunii ŚwiętejPoradnictwa Rodzinnego dzisiaj o godz. 15.30,
 • I Kręgu Domowego Kościoła w piątek o godz. 19.30,
 • Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej,
 • Szkoły Maryi w sobotę na wieczornej Mszy św. i adoracji.
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego. Dzisiejszy podwójny numer kosztuje 10 zł. Dołączony jest do niego modlitewnik na styczeń.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Módlmy się za naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: IV Niedziela Adwentu