III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego

26.01.2020

Pan moim światłem i zbawieniem moim, śpiewał Izrael od pokoleń. I oto nadszedł czas, gdy proroctwa się wypełniły i lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie. W cudzie Wcielenia Bóg stał się człowiekiem, by tak jak my żyć i umrzeć. A przez swoje zmartwychwstanie przeprowadził nas razem z sobą do życia wiecznego. Podczas każdej Eucharystii ogarnia nas to samo jedyne i niepowtarzalne Światło, Jezus Chrystus, w którym jest nasze zbawienie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Plan Kolędy na najbliższy tydzień: w poniedziałek 27. stycznia od godz. 15.30 Hrubieszowska (od nr początkowych), a następnie ul. Borówkowa (od nr początkowych) – 1. ksiądz; we wtorek 28. stycznia od godz. 15.30 ul. Białobłocka (od nr początkowych) – 1. ksiądz, ul. Malinowa (od nr końcowych), a następnie ul. Kokosowa (od nr początkowych); w środę 29. stycznia od godz. 15.30 ul. Brzoskwiniowa (od nr początkowych), następnie ul. Czereśniowa (od nr końcowych) oraz ul. Truskawkowa (od nr początkowych) – 1. ksiądz, ul. Poziomkowa (od nr początkowych), a następnie ul. Jagodowa (od nr końcowych) – 2. ksiądz; w czwartek 30. stycznia od godz. 15.30 ul. Sztumska (strona parzysta od nr końcowych), a następnie ul. Kartuska (w stronę ul. Spacerowej) – 1. ksiądz, ul. Sztumska (strona nieparzysta od nr końcowych), a następnie ul. Kartuska (w stronę ul. Nakielskiej) – 2. ksiądz; w piątek 31. stycznia od godz. 15.30 ul. Ślesińska (od nr końcowych) – 1. ksiądz, ul. Wejherowska (od nr początkowych) – 2. ksiądz; w sobotę 01. lutego od godz. 13.30 ul. Jesienna (od nr początkowych), a następnie ul. Kościerska (od nr początkowych) – 1. ksiądz, ul. Letnia (od nr początkowych), a następnie ul. Przedwiośnie (od nr początkowych) – 2. ksiądz; w poniedziałek 3. lutego od godz. 15.30 ul. Krośnieńska (od nr początkowych), następnie ul. Wiosenna (od nr końcowych), a następnie ul. Plażowa (od nr początkowych) – 1. ksiądz, ul. Biłgorajska (od nr początkowych), następnie ul. Strzegowska (od nr początkowych) oraz ul. Wolińska (od nr początkowych); we wtorek 4. lutego od godz. 15.30 Kolęda na zgłoszenie w Biurze Parafialnym, u Parafian z różnych ulic, którzy nie mogli wcześniej przyjąć kapłana, a tego chcą.
 2. W związku z Kolędą Mszę św. od poniedziałku do piątku odprawiamy tylko rano o godz. 7.30; sobotę bez zmian o godz. 7.30 i 18.30.
 3. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku tylko przed południem.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Udając się do kościoła, zabierzmy ze sobą świece. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy świece dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. Jeżeli dzieci nie będą uczestniczyć w tej Mszy św., mogą w tym dniu poświęcić świece podczas innych Mszy św. w naszym lub innym kościele.
 5. Przypominamy, że Syn naszej Parafii, Ks. Bartłomiej Brzeziński, pracujący obecnie w parafii pw. Św. Piotra i Pawła Apostołów w Złotowie, organizuje wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Warszawy w dniu 7. czerwca br. Koszt pielgrzymki około 100 zł. (w cenie: autokar, ubezpieczenie, posiłek). Wyjazd sprzed naszego kościoła, w niedzielę, 7 czerwca (wcześnie rano). Prosimy o szybką decyzję i zapisy w Biurze Parafialnym.
 6. Pani Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej prosi o kontakt telefoniczny (607 390 612) Panią, która zgłosiła chęć przystąpienia do Akcji Katolickiej w naszej Parafii.
 7. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę na nabożeństwie po porannej Mszy św.,
 • Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej.
 1. Dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik na miesiąc luty.
 3. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Jaroszewską.

Plik PDF do pobrania: III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego