III Niedziela Wielkiego Postu

24.03.2019

Nie mów: „Jestem w porządku”, „Są gorsi ode mnie”. Nie trać energii na porównywanie się z innymi. A jeśli wreszcie dochodzisz do wniosku, że nie potrafisz kochać, że wciąż kochasz za mało, że twoje życie nie przynosi owoców miłości, to zwróć się do Chrystusa-Ogrodnika i pozwól, by On się o ciebie zatroszczył. Uwierz, że jeśli „pokornie przyznasz się do przewinień”, zostaniesz od nich przez Chrystusa uwolniony. Wszyscy jesteśmy grzesznikami, wszyscy potrzebujemy nawrócenia – metanoi, czyli odnowy w naszym myśleniu. Drogę do niej wskazuje Kościół, który mówi, że post, modlitwa i jałmużna to naprawdę skuteczne lekarstwa na nasze grzechy.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi są odprawiane w niedziele o godz. 16.45.
 2. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dzieci na godz. 17.00; młodzież i dorosłych na godz. 18.00.
 3. W poniedziałek obchodzimy w liturgii UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA NMP – DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA i DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 18.30.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na kolejną prelekcję, wyjątkowo w czwartek po wieczornej Mszy św. Poprowadzi ją dla nas ks. Adam Rożniakowski. Temat spotkania: Matka cię prosi, dlaczego Jej nie słuchasz? Objawienia NMP z XX i XXI wieku.
 5. Przy figurze Jana Pawła II wyłożona jest Parafialne Księga Nawiedzenia. Prosimy o dokonywanie wpisów w związku z minionym nawiedzeniem Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii. Chodzi o podziękowania, prośby, przemyślenia itp. Księga ta przed Wielkanocą zostanie przekazana na Jasną Górę.
 6. Rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć do swojego domu na jedną dobę peregrynującą po naszej Parafii kopię obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, która patronuje naszej Katedrze i naszej Diecezji, prosimy o zapisywanie się i ustalenie terminu w Biurze ParafialnymMożna zgłaszać także telefonicznie. Peregrynację rozpoczniemy od przyszłej niedzieli.
 7. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 8. Zapraszamy na spotkania grup i organizacji parafialnych:
 • Kręgu Rejonowego Domowego Kościoła we wtorek po wieczornej Mszy św.,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • I Kręgu Domowego Kościoła w piątek po wieczornej Mszy św.,
 • Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej,
 • Lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Szkoły Maryi w sobotę podczas wieczornej Mszy św. i następującej po niej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy dopomogli nam w pełnym pokoju, radości i wzruszenia przeżyciu peregrynacji Matki Boskiej Jasnogórskiej. Bóg zapłać.
 4. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 5. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Ewelina Leszczyńska oraz śp. Jan Jurak, którego pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele w środę o godz. 12.00; dalsze ceremonie pogrzebowe na naszym cmentarzu parafialnym przy ul. Tańskich o godz. 13.00.

Plik PDF do pobrania: III Niedziela Wielkiego Postu