III Niedziela Wielkanocna

05.05.2019

Umiłowany uczeń widzi sercem i w jednej chwili rozpoznaje Pana; wrażliwy przyjaciel. Piotr, jak to i wcześniej bywało, choć jeszcze nie widzi, to jednak na słowo Jana spieszy ku Jezusowi; żarliwy i porywczy. Jeden uczeń potrzebny drugiemu. Dla gminy chrześcijańskiej założonej później przez św. Jana Apostoła on właśnie będzie wzorem ucznia Jezusa. Natomiast dla Ewangelisty Mateusza doskonałym typem ucznia Jezusa będzie Piotr. Każdy z nich jest inny, ale razem stanowią jedność i bogactwo Kościoła. Najważniejsza jest miłość i tylko ona jest w stanie urzeczywistniać królestwo Boże.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszym kościele: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie o godz. 18.00; przy figurze Matki Bożej przy domu Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego przy ul. Borówkowej 9 – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 2. Dzisiaj zbierane są w kruchcie składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. W środę obchodzimy w liturgii Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 18.30.
 4. Od poniedziałku 13. maja wznawiamy Nabożeństwa Fatimskie.
 5. Prosimy, by rodziny, osoby, które chciałyby przyjąć do swojego domu na jedną dobę peregrynującą po naszej Parafii kopię obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, zapisywały się w Biurze ParafialnymZgłoszenia można dokonać także telefonicznie.
 6. Parafialny Odział Akcji Katolickiej działający przy naszej Parafii zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu i Parafii pw. Św. Barbary w Radawnicy, w której proboszczem jest ks. Sławek. Termin pielgrzymki: 18.maja. Koszt: 35 zł. od osoby (obejmuje on przejazd, poczęstunek oraz ubezpieczenie). Wyjazd o godz. 7.00. Powrót do Bydgoszczy przewidziany jest na godz. 19.00. Zapisy w Biurze Parafialnym do 15.maja.
 7. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. na plebanii,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po wieczornej Mszy św.,
 • Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w czwartek po wieczornej Mszy św.,
 • Chóru Parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w sobotę o godz. 10.00 w kościele,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 30 w sali parafialnej,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00,
 1. Dziękujemy za składane ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiarami z wszystkich Mszy św. wpierać będziemy konieczne przeglądy techniczne i dalsze remonty w obiektach parafialnych.
 2. Biurze Parafialnym można kupić film z peregrynacji Matki Boskiej Jasnogórskiej w naszej Parafii.
 3. Zachęcamy do zakupu Przewodnika Katolickiego.
 4. Módlmy się teraz o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Karola Wiśniewskiego i śp. Krystynę Kowalską.

Plik PDF do pobrania: III Niedziela Wielkanocna