III Niedziela Adwentu

11.12.2016

Dzisiejsza liturgia wzywa nas do radości z bliskiego przyjścia Zbawiciela, który niesie wybawienie ubogim, chorym, słabym i nieszczęśliwym. To właśnie ich szczęście ma być dla uwięzionego Jana Chrzciciela znakiem, że Jezus jest prawdziwym Mesjaszem. Stawajmy dziś przed Panem nie jako duchowi bogacze, którzy sądzą, że mają dość zasług, aby wymagać od Niego konkretnych łask, lecz jako ubodzy, którzy oczekują Jego przyjścia z wiarą, odwagą i tęsknotą, ciesząc się, że przyjdzie już niebawem, aby okazać nam swoje miłosierdzie.

W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca naszą serdeczną i wdzięczną modlitwą otaczamy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 14 grudnia. Poprowadzi je dla nas Janusz Konysz, diecezjalny moderator Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej oraz proboszcz parafii pw. Św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy (na Czyżkówku). Rekolekcje skierowane są do wszystkich parafian dorosłych jak i do młodzieży. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w nich w ramach obowiązkowego przygotowania do przyjęcia bierzmowania. Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy rozpoczynają się o godz. 19.00. Plan Rekolekcji Adwentowych
 2. W środę imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Jan Tyrawa, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej. Módlmy się wszyscy za naszego Pasterza. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w Katedrze Bydgoskiej o godz. 18.00. której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup.
 3. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są w składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL oraz ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Dzisiaj wspólnoty Domowego Kościoła i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej kontynuują w kruchcie kościoła Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na paczki świąteczne dla najuboższych rodzin.
 5. W kruchcie kościoła można nabywać także świece wigilijne. Dochód ze świec stanowi wsparcie akcji WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Cena świecy małej to 5 zł, natomiast dużej 15 zł.
 6. Spowiedź adwentowa w naszej Parafii z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w najbliższy wtorek 13 grudnia. W sąsiedniej parafii pw. Bł. Michała Kozala Bp. i M., w czwartek 22 grudnia.
 7. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. święcimy opłatki na stół wigilijny, które po skończonej liturgii będzie można zabrać do domu. Poświęcone opłatki rozdajemy za darmo. Każdy kto chce przy tej okazji złożyć ofiarę na cele dobroczynne, będzie mógł to uczynić – będą wystawione koszyki.
 8. Przy chrzcielnicy wystawione są kosze na żywność o długim terminie ważności oraz środki czystości na paczki świąteczne dla najuboższych.
 9. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, w szczególności zaś dzieci i młodzież gimnazjalną. Roraty odprawiamy: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.
 10. Pogrzeb Dzieci Utraconych oraz Msza św. w intencji ich rodziców odbędą się w najbliższy wtorek. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. Plakat PDF
 11. Wydział Teologii UMK zaprasza od stycznia 2017 roku na studia podyplomowe w zakresie bioetyki. Informacje znajdują się plakacie i ulotkach. Plakat PDF
 12. W Niedzielę 15 stycznia o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej ŁUCZNICZKA w Bydgoszczy będzie miał miejsce koncert Betlejem w Bydgoszczy. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł można zamawiać w Biurze ParafialnymPlakat: Betlejem w Bydgoszczy
 13. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • Pogodnej Wspólnoty i Parafialnego Koła Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Dekanalnych Doradców Poradnictwa Rodzinnego w poniedziałek o godz. 17.00 na plebanii,
 • Chóru parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Oazy dzieci Bożych w sobotę o godz. 15.00 w sali parafialnej,
 • Oazy młodzieżowej w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej,
 • Rady Duszpasterskiej, Rady Ekonomicznej, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Bractwa Świętego Wojciecha i Poradnictwa Rodzinnego w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w sali parafialnej.
 1. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy w piątek 23 grudnia po porannej Mszy św.. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 2. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 3. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 4. Dziękujemy za składane ofiary.
 5. Dobremu Bogu polećmy naszych zmarłych krewnych i przyjaciół.

Plik PDF: III Niedziela Adwentu