III Niedziela Adwentu

12.12.2021

Bracia: Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech wasza łagodność będzie znana wszystkim ludziom: Pan jest blisko! O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem. A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.  (Flp 4,4-7)

Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Naszą wdzięczną modlitwą otoczmy wszystkich dobroczyńców naszej Parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach, w szczególności dzieci, kandydatów do bierzmowania i pozostałej młodzież. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Prosimy zwrócić uwagę na to, że w te dni nie ma Mszy św. o godz. 18.30.
 2. Prosimy by na spowiedź św. adwentową, wykorzystać cały czas do świąt, tak by nie tworzyły się kolejki przed konfesjonałami. W dni powszednie spowiadamy 30 minut przed Mszą św. i w razie, także po Mszach św., natomiast w niedziele tylko w czasie Mszy św.
 3. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy we wtorek 21. grudnia po porannej Mszy św. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni w Biurze Parafialnym.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej ogłasza konkurs plastyczny na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Uczestnikami mogą być dzieci i młodzież w dwóch grupach wiekowych:
 • I grupa dzieci od kl. „0” do kl. V,
 • II grupa od kl. VI do kl. VIII. 

Szopka może być wykonana z dowolnego materiału np. tektura, drewno, mydło, patyki, zapałki, szyszki, liście, masa solna, glina i tym podobne. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród odbędą się 6 stycznia w Święto Trzech Króli po Mszy św. o godz. 10.30. Ze względu na pandemię i brak miejsca do przechowywania prac zgłoszonych do konkursu, prace te należy przedstawić w formie trzech fotografii. Pierwsza ma przedstawiać szopkę w trakcie jej wykonywania, druga samą, gotową pracę konkursową, natomiast trzecia gotową szopkę wraz z wykonawcą. Zdjęcia (najlepiej formatu A5 lub A4) należy umieścić w odpowiedniej kopercie (opakowaniu). Kopertę i zdjęcia prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem koniecznie z podaniem klasy. Zgłoszenie prac do konkursu składamy w Biurze Parafialnym lub zakrystii do dnia 27 grudnia br.

 1. Decyzją Biskupa Bydgoskiego, Krzysztofa Włodarczyka, zbliżającą się Kolędę, w trwającym czasie pandemii, podobnie jak w zeszłym roku, zastąpimy spotkaniami w kościele na wieczornych Mszach św. Odbywać się będą one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Msze św. sprawowane będą w intencji Parafian z poszczególnych ulic z naszej Parafii. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą ogarniać będziemy obecnych, a także te osoby, które z różnych względów, nie będą uczestniczyć w modlitewnych spotkaniach. Program Mszy św. dla poszczególnych ulic podamy w najbliższym czasie.
 2. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00,
 • Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami w piątek o godz. 17.00.
 1. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 i w czwartek dodatkowo od godz. 17.00 do 18.00.
 2. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary.
 4. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 5. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 6. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli z tego świata śp. Jan Muzolf, śp. Barbara Fac, śp. Józef Dzierman, którego pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w poniedziałek o godz. 12.30 w naszym kościele; pogrzeb na cmentarzu komunalnym przy ul. Kcyńskiej oraz śp. Jarosław Kubiesa, którego pogrzeb rozpocznie się Mszą św. we wtorek o godz. 10.00 w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: III Niedziela Adwentu

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, od 15. grudnia wynosi 30% zajętych miejsc podczas każdego zgromadzenia liturgicznego (do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych, które prosimy by miały przy sobie certyfikaty zaszczepienia, gdyby doszło do ewentualnej kontroli ze strony policji). Przede wszystkim prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św.