III Niedziela Adwentu

13.12.2020

Bracia: Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie. Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie. Unikajcie wszelkiego rodzaju zła. Sam zaś Bóg pokoju niech uświęca was całych, aby nietknięty duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Wierny jest Ten, który was wzywa: on też tego dokona. (1 Tes 5, 16-24)

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj można zaopatrywać się (do wyczerpania) w świece wigilijne. Cena małej świecy 6 zł, dużej 15 zł.
 2. Msze św. roratnie odprawiamy codziennie – od poniedziałku do soboty – rano o godz. 7.30.
 3. Prosimy by na spowiedź św. adwentową, wykorzystać cały czas do świąt, tak by nie tworzyły się kolejki przed konfesjonałami. Spowiadamy w dni powszednie 30 minut przed Mszą św. i w konieczności, także po Mszach św., natomiast w niedziele tylko w czasie Mszy św. Bardzo prosimy o zachowanie odległości 2 metrów między oczekującymi na spowiedź.
 4. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy we wtorek 22. grudnia po porannej Mszy św.. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni w Biurze Parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. rozprowadzać będą kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na działanie Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka.
 6. Jak już informowaliśmy, zbliżającą się Kolędę, w trwającym czasie pandemii zastąpimy spotkaniami w kościele na wieczornych Mszach św. Odbywać się będą one od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Msze św. sprawowane będą w intencji Parafian z poszczególnych ulic z naszej Parafii. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą ogarniać będziemy obecnych, a także te osoby, które z różnych względów, nie będą uczestniczyć w modlitewnych spotkaniach. Program Mszy św. dla poszczególnych ulic podamy w najbliższym czasie.
 7. Biuro Parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku – od godz. 10.00 do 12.00.
 8. Dziękujemy za złożone ofiary. Ostatnio uruchomiliśmy ogrzewanie. Trzeba było przeprowadzić modernizację systemu grzewczego, by w przyszłości pomniejszyć koszty jego eksploatacji.
 9. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 10. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne.
 11. Zachęcamy do nabycia i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 12. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. Ostatnio Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Ryszard Chudzik, którego pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w piątek na cmentarzu Trójcy Świętej na Błoniu.

Plik PDF do pobrania: III Niedziela Adwentu

W czasie pandemii pamiętajmy!

W związku obostrzeniami epidemiologicznymi zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w odniesieniu do ilości osób mogących uczestniczyć wewnątrz świątyni, nie licząc osób bezpośrednio zaangażowanych w liturgię. Liczba ta, dla naszego kościoła, wynosi obecnie 36 osób podczas każdego zgromadzenia liturgicznego. Bardzo prosimy o samodyscyplinę i przestrzeganie tych zarządzeń oraz zachowywanie wszelkich innych zasad bezpieczeństwa, jak np.: zachowanie odpowiedniej odległości między sobą (1,5 metra); dezynfekcja rąk; noszenie prawidłowo założonych zasłon na nosie i ustach.

Nie kierując się żadnym uprzywilejowaniem, prosimy, by dla porządku, do Komunii św. podchodziły najpierw osoby, które chcą przyjąć Komunię św. na rękę. Przypominamy jednocześnie, że przyjmując Komunię św. na rękę nie można tego czynić w rękawiczkach; Komunię św. przyjmujemy na gołe dłonie, z których wyraźnie tworzymy tron dla Pana Jezusa i natychmiast spożywamy, wkładając Komunię św. do ust w obecności rozdającego Ją (przed przyjęciem na dłoń Komunii św. należy zdjąć maseczkę); nie wolno zabierać Komunii św. do ławki, do chusteczki, do kieszeni, do domu itd.; koniecznie trzeba sprawdzić, czy na dłoni nie pozostały okruszki (nie wolno ich strząsnąć na ziemię, czy wytrzeć w ubranie lecz z szacunkiem przyjąć do ust, gdyż w najmniejszym okruchu Komunii św. jest żywy i prawdziwy Bóg). Przyjmując Komunię św. bezpośrednio do ust pamiętajmy o wyraźnym zdjęciu maseczki, tak by podający Komunię św. nie miał z nią kontaktu. Bardzo prosimy, by odpowiadając na wezwanie „Ciało Chrystusa” schylić głowę i dopiero wtedy wypowiedzieć „Amen”. Następnie, najlepiej patrzeć w oczy podającemu Komunię św., otworzyć odpowiednio szeroko usta, nie wykonywać zbędnych ruchów, tak by przyjmując Komunię św. nie mieć kontaktu z palcami szafującego Komunię św. Osoby przyjmujące Komunię św. w pozycji klęczącej, prosimy by nie klękały zbyt blisko nóg kapłana, tak by on mógł bez przeszkody dostrzec otwarte usta przystępującego do Komunii św..