III Niedziela Adwentu

15.12.2019

Dzisiejsza liturgia wzywa nas do radości z bliskiego przyjścia Zbawiciela, który niesie wybawienie ubogim, chorym, słabym i nieszczęśliwym. To właśnie ich szczęście ma być dla uwięzionego Jana Chrzciciela znakiem, że Jezus jest prawdziwym Mesjaszem. Stawajmy dziś przed Panem nie jako duchowi bogacze, którzy sądzą, że mają dość zasług, aby wymagać od Niego konkretnych łask, lecz jako ubodzy, którzy oczekują Jego przyjścia z wiarą, odwagą i tęsknotą, ciesząc się, że przyjdzie już niebawem, aby okazać nam swoje miłosierdzie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe. Prowadzi je dla nas Ojciec Laurencjusz Żezicki. Rekolekcje skierowane są do wszystkich dorosłych parafian i do młodzieży. Wszyscy kandydaci do bierzmowania uczestniczą w nich w ramach obowiązkowego przygotowania do bierzmowania. Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy rozpoczynają się o godz. 19.00.
 2. W przyszłą niedzielę członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. rozprowadzać będą kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na działanie Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka.
 3. Spowiedź św. adwentowa w naszym kościele odbędzie się we wtorek 17 grudnia od godz. 8.00 do 9.00 i od godz. 16.00 do 18.30. Spowiedź w sąsiedniej parafii pw. Bł. Michała Kozala w czwartek 19 grudnia. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy w piątek 20 grudnia po porannej Mszy św.. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 4. Zapraszamy do udziału w roratach. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. W te dni nie ma Mszy św. o godz. 18.30.
 5. Członkowie Akcji Katolickiej i Domowego Kościoła zbierają dzisiaj po Mszach św. ofiary na rzecz ubogich.
 6. Do czwartkowego wieczora wystawione będą w naszym kościele kosze na żywność o długim terminie ważności oraz środki czystości, które w paczkach świątecznych przekażemy potrzebującym.
 7. Nabożeństwo ku czci bł. Matki Józefy, Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego, odbędzie się w kaplicy przy ul. Borówkowej 9, w piątek 20 grudnia o godz. 17.00.
 8. Prosimy o pomoc panów, pań i młodzieży w przygotowaniu żłóbka i świątecznej dekoracji kościoła. W piątek po wieczornej Mszy św. ustawiać będziemy podium pod żłóbek i szopkę. W sobotę od godz. 9.00 stawiać będziemy dekorować choinki i stawiać figury w żłóbku.
 9. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • IV Kręgu Domowego Kościoła dzisiaj o godz. 14.00,
 • Pogodnej Wspólnoty i Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • Odnowy w Duchu Świętym w środę po nauce rekolekcyjnej,
 • Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej,
 • Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej, Bractwa Świętego Wojciecha, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Poradnictwa Rodzinnego w przyszłą niedzielę o godz. 15.30.
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Módlmy się za naszych zmarłych. W ubiegłym tygodniu odszedł z tego świata śp. Henryk Michałowski, długoletni, zasłużony członek Rady Parafialnej. Jego pogrzeb rozpocznie się we wtorek o godz. 11.00, Mszą św. w kaplicy cmentarnej na naszym cmentarzu parafialnym.

Plik PDF do pobrania: III Niedziela Adwentu