III Niedziela Adwentu

16.12.2018

Uporczywe wołanie Jana Chrzciciela, obrazy, którymi się posługuje, i radykalizm jego świadectwa mogą stworzyć wrażenie, że nawrócenie jest czymś trudnym czy wręcz niewykonalnym. Tymczasem gdy ludzie pytają go, na czym konkretnie ma polegać przemiana życia, Jan Chrzciciel udziela prostych odpowiedzi. Jego polecenia są zdroworozsądkowe i nieprzekraczające ludzkich możliwości. Nawrócenie nie jest dokonywaniem rzeczy niemożliwych, lecz odkrywaniem prostoty codziennego życia z Bogiem.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe. Prowadzi je dla nas Ks. Arkadiusz Muzolf, odpowiedzialny za duszpasterstwo rodzin w Diecezji Bydgoskiej. Rekolekcje skierowane są do wszystkich dorosłych parafian i do młodzieży. Wszyscy kandydaci do bierzmowania uczestniczą w nich w ramach obowiązkowego przygotowania do bierzmowania. Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy rozpoczynają się o godz. 19.00. Plan Rekolekcji Adwentowych – plik PDF 
 2. W poniedziałek zaraz po nauce rekolekcyjnej zapraszamy na koncert zespołu muzyki dawnej Ensemble Inégalité (dwoje skrzypiec, wiolonczela i klawesyn). Jednym z wykonawców będzie nasz organista, pan Marek Przywarty. Plakat – Zaproszenie
 3. Dzisiaj członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. rozprowadzają kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na działanie Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych.
 4. Spowiedź św. adwentowa w naszym kościele odbędzie się we wtorek 18 grudnia od godz. 8.00 do 9.00 i od godz. 16.00 do 18.30. Spowiedź w sąsiedniej parafii pw. Bł. Michała Kozala w czwartek 20 grudnia. Chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową odwiedzimy w piątek 21 grudnia po porannej Mszy św.. Udamy się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 5. Zapraszamy do udziału w roratach. Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Prosimy zwrócić uwagę na to, że w te dni nie ma Mszy św. o godz. 18.30.
 6. Do środy wystawione są w naszym kościele kosze na żywność o długim terminie ważności oraz środki czystości, które w paczkach świątecznych przekażemy potrzebującym.
 7. Nabożeństwo ku czci bł. Matki Józefy, Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego, odbędzie się w kaplicy przy ul. Borówkowej 9, w czwartek 20 grudnia o godz. 17.00.
 8. Siostry Misjonarki Służebnice Ducha Świętego przypominają o akacji zbierania starych, niepotrzebnych kluczy i znaczków pocztowych na potrzeby misji. Pojemniki wystawione są w kruchcie kościoła.
 9. Prosimy o pomoc panów, pań i młodzieży w przygotowaniu żłóbka i świątecznej dekoracji kościoła. W piątek po wieczornej Mszy św. ustawiać będziemy podium pod żłóbek. W sobotę od godz. 9.00 stawiać będziemy szopkę, tło, dekorować choinki i figury w żłóbku.
 10. W sobotę 5 stycznia o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej ŁUCZNICZKA w Bydgoszczy będzie miał miejsce koncert Betlejem w Bydgoszczy. Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł można nabyć w Biurze Parafialnym.
 11. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po nauce rekolekcyjnej,
 • Kręgu Rejonowego Domowego Kościoła w czwartek po wieczornej Mszy św.,
 • Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej,
 • Chóru Parafialnego w sobotę około o godz. 19.30 (po wieczornej Mszy św.),
 • Rady Duszpasterskiej i Rady EkonomicznejBractwa Świętego WojciechaNadzwyczajnych Szafarzy Komunii ŚwiętejPoradnictwa Rodzinnego w przyszłą niedzielę o godz. 15.30.
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury Przewodnika Katolickiego.
 2. Dziękujemy za złożone ofiary.
 3. Módlmy się za naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: III Niedziela Adwentu