II Niedziela Zwykła

19.01.2020

Jan Chrzciciel, który przygotowywał drogi dla Pana, sam też musiał długo przygotowywać się na spotkanie z Nim. Pościł, umartwiał się, by w końcu umieć rozpoznać w Jezusie Mesjasza, Baranka Bożego. Ta chwila stała się ukoronowaniem całego jego życia. I my podczas każdej Eucharystii słyszymy słowa Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata. Patrzymy na Hostię, wiedząc, że to Jezus. Obyśmy umieli sercem zobaczyć i rozpoznać w Nim naszego jedynego Pana i Zbawiciela.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Biskup Jan Tyrawa, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na obchody upamiętniające stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Świętowanie rozpocznie się Mszą świętą w Katedrze Bydgoskiej 20. stycznia o godz. 18.00. Po Mszy św. udamy się do Domu Pol­skiego, gdzie zostanie wygłoszony wykład prof. dr hab. Remigiusza Pośpiecha „Muzyka jako no­śnik tradycji religijnej i kulturowej. Na przykładzie twórczości Józefa Elsnera i Stanisława Mo­niuszki”. Całość zakończy się koncertem pieśni patriotycznych i kolęd – Chóru „Akolada”, będą­cym muzyczną ilustracją bogatej historii naszego miasta.
 2. W najbliższy poniedziałek, 20. stycznia o godz. 18.00, w naszym kościele, w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, odbędą się Nieszpory, na które serdecznie zapraszamy. Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan został wywieszony w gablocie. Tekst nabożeństwa ekumenicznego – Nieszpory 2020 Program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
 3. Plan Kolędy na najbliższy tydzień: w poniedziałek 20. stycznia od godz. 15.30 Paprocia (od nr początkowych) – 1. ksiądz; we wtorek 21. stycznia od godz. 15.30 ul. Makowa (od nr początkowych) – 1. ksiądz; w środę 22. stycznia od godz. 15.30 ul. Bluszczowa (od nr początkowych) – 1. ksiądz, ul. Bluszczowa (od nr końcowych) – 2. ksiądz; w czwartek 23. stycznia od godz. 15.30 ul. Szczytowa (od nr początkowych) – 1. ksiądz; w piątek 24. stycznia od godz. 15.30 ul. Maciaszka (od nr początkowych strona parzysta do ul. Wiśniowej) – 1. ksiądz, ul. Maciaszka (od nr początkowych strona nieparzysta do ul. Wiśniowej) – 2. ksiądz; w sobotę 25. stycznia od godz. 13.30 ul. Jeżynowa (od nr początkowych) – 1. ksiądz, ul. Jeżynowa (od nr końcowych) – 2. ksiądz; w poniedziałek 27. stycznia od godz. 15.30 ul. Hrubieszowska (od nr początkowych), a następnie ul. Borówkowa (od nr początkowych) – 1. ksiądz.
 4. W związku z Kolędą Mszę św. od poniedziałku do piątku odprawiamy tylko rano o godz. 7.30; sobotę bez zmian o godz. 7.30 i 18.30.
 5. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku tylko przed południem.
 6. Syn naszej parafii, Ks. Bartłomiej Brzeziński, pracujący obecnie w parafii pw. Św. Piotra i Pawła Apostołów w Złotowie, organizuje wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Warszawy w dniu 7. czerwca br. Koszt pielgrzymki około 100 zł. (w cenie: autokar, ubezpieczenie, posiłek). Wyjazd sprzed naszego kościoła, w niedzielę, 7 czerwca (wcześnie rano). Prosimy o szybką decyzję i zapisy w Biurze Parafialnym.
 7. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie w dzieło Kolędników Misyjnych oraz wszystkim Parafianom, którzy z radością i otwartością ich przyjęli. Zebrano i przekazano na rzecz dzieci z Amazonii 1025,50 zł. Siostry dziękują także za ofiary, złożone na cele misyjne przy okazji rozprowadzania kredy i kadzidła. Zebrano wówczas 1018 zł.
 8. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej,
 • Szkoły Maryi w sobotę na wieczornej Mszy św. i następującej po niej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. Dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Jankowskiego.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela Zwykła