III Niedziela Zwykła

27.01.2019

Jezus w synagodze w Nazarecie ogłasza rok łaski od Pana. Nie należy rozumieć tego roku w kategoriach ściśle chronologicznych. Ogłoszony w Nazarecie na początku publicznej działalności Jezusa, rok łaski wciąż trwa i będzie trwał aż do Jego powtórnego przyjścia. Czas, który mamy do dyspozycji, jest nam podarowany po to, abyśmy usłyszeli słowo Boga i przyjęli Jego łaskę ofiarowaną w Jezusie Chrystusie. Prośmy Boga o dar mądrości serca, abyśmy w pełni skorzystali z podarowanego nam czasu łaski.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Plan Kolędy na najbliższy tydzień: w poniedziałek 28 stycznia od godz. 15.30 Kwidzyńska, następnie ul. Biłgorajska i ul. Krośnieńska – 1 ksiądz, ul. Wolińska i następnie ul. Strzegowska – 2 ksiądz; we wtorek 29 stycznia od godz. 15.30 – ul. Spacerowa (od nr 25 do nr 73) – 1 ksiądz, ul. Spacerowa (od nr 75 do nr 99), następnie ul. Pszczyńska (od nr końcowych) – 2 ksiądz; w środę 30 stycznia od godz. 15.30 – ul. Suwalska (od nr końcowych), następnie ul. Modlińska (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Świdnicka (od nr początkowych), następnie ul. Oleśnicka (od nr początkowych) – 2 ksiądz; w czwartek 31 stycznia od godz. 15.30 ul. Katowicka (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Polanicka (od nr końcowych), następnie ul. Przemyska (od nr początkowych) – 2 ksiądz; w piątek 1 lutego od godz. 15.30 – Kolęda na zgłoszenie w Biurze Parafialnym, u Parafian z różnych ulic, którzy nie mogli wcześniej przyjąć kapłana, a tego chcą.
 2. W związku z Kolędą Msze św. od poniedziałku do czwartku odprawiamy tylko rano o godz. 7.30.
 3. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałek do piątku tylko przed południem.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po porannej Mszy św. udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi świętej dla dzieci, młodzieży, kandydatów do bierzmowania i dorosłych od godz. 17.30.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Ojczyzny i jako nasze przygotowanie do nawiedzenia kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej Parafii. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy odśpiewaniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę około godz. 7.10.
 6. W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 17.00. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 poświęcimy świece dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. Msza św. o godz. 18.30 odprawiona będzie z formularza niedzielnego.
 7. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • V Kręgu Domowego Kościoła we wtorek o godz. 17.30,
 • Chóru parafialnego w czwartek o godz. 19.15 w sali parafialnej,
 • Bractwa Świętego Szkaplerza w sobotę po porannej Mszy św.,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30.
 1. Dziękujemy za złożone ofiary.
 2. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 3. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Żakowską.

Plik PDF do pobrania: III Niedziela Zwykła