II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2024

Bracia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby nam wraz z Nim i wszystkiego nie darować? Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? Czyż Bóg, który usprawiedliwia? Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł za nas śmierć, co więcej – zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami? (Rz 8, 31b-34)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj, w II Niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary pieniężne na wsparcie pracy misjonarzy.
  Po Mszach św. zbierane są ofiary pieniężne do puszek na wsparcie pracy misjonarzy.
 2. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 18.00.
 3. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami odprawiane są we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.45.
 4. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00 w Sali w domu parafialnym.
 5. Spotkanie I Kręgu Domowego Kościoła w czwartek po wieczornej Mszy św.                                                                                                                 
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 7. W pierwszy piątek po porannej Mszy św. udamy się do chorych. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 17.15.
 8. W pierwszy piątek miesiąca, bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.30, w naszym kościele, rozpocznie się kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie ofiarowujemy w intencji powołań kapłańskich, naszej Parafii i naszej Ojczyzny. Czuwanie może podjąć każdy, jednakże osoby, które mogą zdecydować się na konkretną godzinę czuwania, tym samym zapewniając bezpieczeństwo temu miejscu, prosimy by wpisywały się na wyłożoną w kruchcie listę. Czuwanie zakończymy w sobotę o godz. 7.00 nabożeństwem pierwszosobotnim Rodziny Szkaplerznej.
 9. Przypominamy, że zakrystii można nabywać Wielkopostnik (kalendarzyk dla dzieci), który pomoże całej rodzinie przygotować się na Święta Wielkanocne. Koszt 24 zł.
 10. Przypominamy o próbach chóru. Oprócz dotychczas śpiewających chórzystów zapraszamy wszystkich chętnych na próby w czwartki o godz. 19.30 w sali w domu parafialnym.
 11. Spotkanie dla Marianekw sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym.
 12. Katecheza dla uczniów klas II szkół podstawowych odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 11.00.
 13. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w sobotę 9 marca: o godz. 9.00 kl. I szkoły średniej, o godz. 10.00 kl. VIII i o godz. 11.00 kl. VII w sali w domu parafialnym.
 14. Rekolekcje dla dorosłych odbędą się za trzy tygodnie, a więc od V Niedzieli Wielkiego Postu.
 15. Spowiedź św. wielkanocna w naszej Parafii z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w trzecim dniu parafialnych rekolekcji, tj. we wtorek 19 marca. Już dzisiaj bardzo prosimy o takie zaplanowanie swoich zajęć, by można było wziąć udział w rekolekcyjnych spotkaniach i skorzystać z sakramentu pokuty.
 16. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży – od tego roku – odbywać się będą po IV Niedzieli Wielkiego Postu w parafiach, na terenie których są szkoły:
 • Szkoła Podstawowa nr 18 – w Parafii pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej,
 • Szkoła Podstawowa nr 35 – w Parafii pw. Bł. Michała Kozala, Bp i M.
 1. Przy figurze św. Jana Pawła II wyłożona jest Księga Abstynencji.
 2. Organizujemy parafialny wyjazd na Wakacje z Misjami” w Misyjnym Centrum Rekolekcyjno – Formacyjnym Księży Werbistów w Ocyplu. Kolonie są dla dzieci (od 10 do 15 lat), w terminie 7-16 sierpnia br.  Osoby zainteresowane proszone są o zabranie informacji o w/w koloniach ze stolika w kruchcie kościoła oraz o wypisanie karty zgłoszeniowej i przekazanie jej Siostrze Gabrieli.
 3. Biuro Parafialne czynne jest w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 oraz dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 4. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 5. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary i świadczoną pomoc.
 6. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 7. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 8. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. W minionym czasie pożegnaliśmy śp. Grażynę Chaniak-Kalinowską.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela Wielkiego Postu