II Niedziela Wielkiego Postu

Zakończenie Misji Świętych przed nawiedzeniem Obrazu Jasnogórskiego

17.03.2019

Bóg zawiera przymierze z Abrahamem i w ten sposób związuje się obietnicą wierności. Na górze Tabor Bóg objawia swoją chwałę, do uczestnictwa w której zaprasza także nas. Jako uczniowie Chrystusa jesteśmy podobni do Abrahama jesteśmy ludźmi obietnicy. Trzeba tylko, abyśmy jak Abraham wyruszyli w drogę. Jeśli zaufamy Bogu i podążymy drogą, na którą On nas zaprasza, doświadczymy przemiany. Idąc nią, upodabniamy się do Tego, w kogo się wpatrujemy. Wpatrujmy się w Jezusa, Jego słuchajmy, a będziemy tacy jak On; bo Bóg jest Bogiem wiernym.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Kończą się Misje Święte przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Parafii. Dzisiejszym, duchowym przewodnikiem jest dla nas misjonarz, Ks. Roman Rusinek, Pallotyn, którego serdecznie witamy w naszej Parafii, życząc jednocześnie Bożego błogosławieństwa w jego misyjnej posłudze.
 2. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi są odprawiane w niedziele o godz. 16.45.
 3. Na stoliku w kruchcie kościoła wyłożona jest lista na całonocne i całodzienne czuwanie w czasie nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Bardzo prosimy o zapisy.
 4. W drugim dniu nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, przed południem, zostanie odprawiona Msza św. dla chorych i osób starszych. Jako parafia, zgłosiliśmy gotowość pomocy w przywiezieniu i odwiezieniu osób, które się poruszają, a którym sprawia trudność dotarcia do naszego kościoła i nikt nie może im w tym pomóc. Prosimy o zapisy w Biurze Parafialnym.
 5. Prosimy o udekorowanie, na czas peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, na terenie całej parafii okien naszych domów i otoczenia, a także trasy przejazdu. Mogą to być np. flagi, emblematy, obrazy religijne, proporczyki, itp. Jest to nasza parafialna uroczystość. Wydarzenie, które przeżywa się raz na czterdzieści lat. Przypominamy można zaopatrzyć się, w różnego rodzaju okolicznościowe ozdoby, w sali w domu parafialnym. Zapraszamy do pomocy w dekorowaniu otoczenia kościoła we wtorek na godz. 9.00.
 6. Program nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej zamieszczony jest w dostarczonym do wszystkich domów folderze wydanym z okazji Misji Świętych. Rozpoczynamy od nabożeństwa oczekiwania w naszym kościele. Serdecznie zraszamy wszystkich do wspólnego przeżycia radości nawiedzenia Jasnogórskiej Pani. Niech nikogo z nas nie zabraknie. 
 7. Prosimy, by na powitanie Obrazu Jasnogórskiego indywidualne zakupić znicze – najlepiej dwu, trzy dobowe, które zapalimy i poniesiemy w dłoniach podczas procesyjnego przejścia z Obrazem na plac kościelny. Następnie ustawimy je wokół krzyża misyjnego i przy figurze Matki Boskiej Fatimskiej.
 8. W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dzieci na godz. 17.00; młodzież i dorosłych na godz. 18.00.
 9. Zapraszamy na spotkania grup i organizacji parafialnych:
 • Pogodnej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00 w sali parafialnej,
 • V Kręgu Domowego Kościoła w poniedziałek o godz. 18.30,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej.
 1. Rada Osiedla Miedzyń-Prądy zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału we wspólnym sprzątaniu osiedla, pod hasłem: ŚMIECI DO WORA, NA MIEDZYŃ PORA! Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń. 1. Plan rozmieszczenia pojemników na śmieci – mapa 2. OGŁOSZENIE
 2. Intencje Mszy św. można zamawiać także po niedzielnych Mszach św. w Biurze Parafialnym.
 3. Dziękujemy za złożone ofiary, szczególnie naszym ofiarodawcom, Panu Edwardowi i Marianowi za ufundowanie nowego krzyża i świec na ołtarz, a także informatorów o misjach i nawiedzeniu Obrazu Jasnogórskiego. Bóg zapłać.
 4. Dziękujemy Siostrze Faustynie, Siostrze Aldonie, Siostrze Łucji i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu miejsca na postawienie Obrazu, a także w posprzątaniu naszego kościoła na czas peregrynacji Matki Boskiej Jasnogórskiej. Bóg zapłać.
 5. Dziękujemy Pani Jadwidze za stałą dbałość o naszą zieleń i Panu Andrzejowi za pomoc w przygotowaniu dekoracji terenu kościoła (wszystko jest gotowe, potrzeba tylko wyniesienia i zawieszenia przygotowanych flag, proporców i innych dekoracji).
 6. Zachęcamy do zakupu i do lektury Przewodnika Katolickiego.
 7. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Wysocką.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela Wielkiego Postu