II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia

16.04.2023

Uczniowie trwali w nauce apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach. Bojaźń ogarniała każdego, gdyż apostołowie czynili wiele znaków i cudów. Ci wszyscy, którzy uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby. Codziennie trwali jednomyślnie w świątyni, a łamiąc chleb po domach, spożywali posiłek w radości i prostocie serca. Wielbili Boga, a cały lud odnosił się do nich życzliwie. Pan zaś przymnażał im codziennie tych, którzy dostępowali zbawienia. (Dz 2, 42-47)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj obchodzimy w liturgii Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego przeżycia w kościele Godziny Bożego Miłosierdzia.
 2. Nabożeństwo Parafialnej Wspólnoty Różańcowej dzisiaj po Mszy św. o godz. 9,00.
 3. Spotkanie Pogodnej Wspólnoty w poniedziałek o godz. 16.00 w sali w domu parafialnym.
 4. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w plebanii.
 5. Spotkanie Marianek w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym.
 6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w sali w domu parafialnym.
 7. Przypominamy, że Parafialny Oddział Akcji Katolickiejzaprasza, w dniach od 18 do 21 maja br., do pielgrzymowania szlakiem sanktuariów śląskich (m.in. Trzebnica, Nysa, Głębinów, Kamień Śląski, Góra Św. Anny, Jasna Góra). Są jeszcze wolne miejsca, w związku z powyższym zapisy zostały przedłużone do najbliższej piątku – dnia 21 kwietnia!
 8. Przypominamy, że wszelkie sprawy związane z liturgią sprawowaną w kościołach (także z Mszami św. odprawianymi przy okazji chrztu św., bierzmowania, I Komunii Świętej, zaślubin, jubileuszy, pogrzebów itp.) regulowane są przepisami kościelnymi (liturgicznymi). Odnosi się to m.in. do doboru repertuaru pieśni, utworów muzycznych, wystroju kościoła, nagrywania, fotografowania, a także zachowań uczestników liturgii.
 9. Dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać!
 10. Numer naszego parafialnego konta bankowego: Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”.
 11. Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 12. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu.
 13. Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
 14. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia