II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia

19.04.2020

 

Abym upadł, uderzono mnie i pchnięto,

lecz Pan mnie podtrzymał.

Pan moją mocą i pieśnią, On stał się moim Zbawcą.

Głosy radości z ocalenia w namiotach sprawiedliwych:

«Prawica Pańska moc okazała».

(Ps 118)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  

  1. Dzisiaj obchodzimy w liturgii Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w Godzinie Bożego Miłosierdzia odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i transmitować będziemy na parafialnym profilu na Facebook-u Mszę św..
  2. Od najbliższego poniedziałku, w czasie Mszy św. w naszym kościele, może uczestniczyć 36 osób (nie licząc kapłana i obsługi liturgii). Uczestniczący we Mszy św – w założonych na twarzy maseczkach, szalach, chustkach, lub przyłbicach – zajmować będą miejsce jedynie w oznaczonych naklejką przestrzeniach ławek). Okrycia twarzy należy zdjąć tylko – i to z zachowaniem wszelkich zasad higieny – na moment przyjęcia Komunii Świętej.  Plik PDF: Rozmieszczenie wiernych stan na dzień 20 04 2020 r 
  3. W czwartek obchodzimy w liturgii Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
  4. Biuro Parafialne pozostaje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem – od godz. 10.00 do 12.00. W tych godzinach obsługujemy tylko sprawy związane z pogrzebami i cmentarzem. Intencje Mszy św., do odwołania, możemy rezerwować tylko telefonicznie (52 379 67 99).
  5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu odpowiedzieli na apel o materialną pomoc dla naszej Parafii. W duchu V Przykazania Kościelnego, które brzmi: TROSZCZYĆ SIĘ O POTRZEBY WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA, prosimy o dalsze wsparcie swoimi ofiarami, funkcjonowanie naszej Parafii. Podajemy numer naszego parafialnego konta bankowego. Bank PeKao SA nr: 21 1240 1183 1111 0010 0399 1984 – z dopiskiem „SKŁADKA NIEDZIELNA” (gdyby ktoś chciał w przyszłym roku dokonać odpisu od swego podatku z tytułu przekazanej kwoty, powinien zamiast dopisku „SKŁADKA NIEDZIELNA”, zamieścić dopisek „DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”).
  6. Bardzo prosimy, by osoby wyrzucające śmieci na naszym Cmentarzu Parafialnym, jeżeli to możliwe, zgniatały lub zdeptywały, plastikowe pozostałości po wkładach do zniczy. Pozwoli to na zaoszczędzenie znacznej kwoty pieniędzy, związanej z funkcjonowaniem cmentarza. Za wywóz trzech pojemników śmieci – ze znaczną niedowagą, ale pełnych – zapłaciliśmy za sam tylko marzec – 3400 zł. Na tę chwilę, rozumiejąc trudną sytuację niejednej rodziny, nie chcielibyśmy podwyższać opłat związanych z dzierżawą grobów (miejsc grzebalnych) – stąd taka prośba.
  7. Na stoliku wyłożone są bieżące Ogłoszenia Parafialne, które prosimy zabrać do domu i do sąsiadów.
  8. Informacje z życia naszej Parafii zamieszczone są także na stronie internetowej:

www.karmel.bydgoszcz.pl lub na Facebook-u: www.facebook.com/KarmelBydgoszcz/

  1. Na parafialnym profilu na Facebook-u – dzisiaj i w następne niedziele o godz. 15.00; w dni powszednie o godz. 18.30 – prowadzimy transmisje Mszy św..
  2. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych bliskich zmarłych. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Krzysztofa Dragana oraz śp. Irenę Kwiatkowską, której pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele we wtorek o godz. 9.00. O godz. 10.00 dalsza część ceremonii pogrzebowych na naszym Cmentarzu Parafialnym.

Plik PDF do pobrania: Niedziela Bożego Miłosierdzia