II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

05.01.2020

Bóg widzi w nas piękno, przeznaczone dla każdego już przed założeniem światana które my często pozostajemy ślepi. On ogarnia nas blaskiem swojej prawdy (por. kolekta), abyśmy w tym świetle dostrzegli nadzieję naszego powołania. Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości, do bycia nieskalanymi przed obliczem Boga. W odpowiedzi na nasz lęk przed własną ciemnością i niemocą Jezus Słowo Ojca przypomina, że żadna ciemność Go nie ogarnie, a my z Jego pełni otrzymujemy łaskę, po łasce, moc dziecięctwa Bożego.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, odbędzie się dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10.30.
 2. Jutro obchodzimy w liturgii Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną Świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. święcimy kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby Sióstr Misjonarek Służebnic Ducha Świętego.
 3. Zapraszamy na VII Bydgoski Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 4. Plan Kolędy na najbliższy tydzień: we wtorek 7. stycznia od godz. 15.30 Głogowska (od nr początkowych strona parzysta)– 1 ksiądz, ul. Głogowska (od nr początkowych strona nieparzysta) – 2 ksiądz; w środę 8. stycznia od godz. 15.30 ul. Nakielska (od nr początkowych strona parzysta) – 1 ksiądz, ul. Nakielska (od nr końcowych strona parzysta) – 2 ksiądz; w czwartek 9. stycznia od godz. 15.30 ul. Nakielska (od nr początkowych strona nieparzysta) – 1 ksiądz, ul. Nakielska (od nr końcowych strona nieparzysta) – 2 ksiądz; w piątek 10. stycznia od godz. 15.30 ul. Krzywa (od nr początkowych), a następnie Podnóże (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Podnóże (od nr końcowych) – 2 ksiądz; w sobotę 11. stycznia od godz. 13.30 ul. Mahoniowa (od nr końcowych) – 1 ksiądz, ul. Morelowa (od nr początkowych), a następnie ul. Daktylowa (od nr końcowych) – 2 ksiądz;  w poniedziałek 13. stycznia od godz. 15.30 ul. Wiklinowa (od nr początkowych) – 1 ksiądz, ul. Orzechowa (od nr początkowych), a następnie Krokusowa (od nr początkowych) – 2 ksiądz.
 5. W związku z Kolędą Mszę św. od wtorku do piątku odprawiamy tylko rano o godz. 7.30; sobotę bez zmian o godz. 7.30 i 18.30.
 6. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku tylko przed południem.
 7. W przyszłą niedzielę, 12. stycznia, po Mszy św. o godz. 10.30. będą wystawione Jasełka. Następnie na ul. naszej Parafii wyruszą, podobnie jak w minionych latach, KOLĘDNICY MISYJNI. Dzieci poprzebierane w stroje królów, pastuszków, itp., z instrumentami, pod opieką rodziców i sióstr, udadzą się na ul. Maciaszka od strony ul. Wierzbowej i tam rozpoczną kolędowanie. Zakończenie przewidziane jest na godz. 15.00 u Sióstr przy ul. Borówkowej 9. Z tego miejsca, dzieci pod opieką rodziców wracają do domów. Bardzo prosimy parafian, tym razem z górnej części naszej Parafii, o zaangażowanie się w to dzieło miłosierdzia i pomocy biednym dzieciom w Amazonii.
 8. Najbliższy termin bierzmowania w naszej Parafii przypada na dzień 13. maja br. podczas Mszy św. o godz. 18.30.
 9. W najbliższym czasie zapraszamy na spotkania wspólnot i grup parafialnych:
 • Ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w sali parafialnej,
 • Dzieci zaangażowanych w Jasełka w sobotę o godz. 11.00 w kościele,
 • Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 17.00 w sali parafialnej,
 • Parafialnej Wspólnoty Różańcowej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas wszystkich Mszy św. przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.
 2. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z tego świata śp. Michała Łysońka.

Plik PDF do pobrania: II Niedziela po Narodzeniu Pańskim